V článku Montes Pyrenaeus prozkoumáme téma, které je předmětem velkého zájmu a debat v dnešní společnosti. V průběhu let Montes Pyrenaeus upoutal pozornost akademiků, odborníků i široké veřejnosti a vytvořil širokou škálu názorů a pohledů. Od svého dopadu na každodenní život až po vliv na kulturní trendy, Montes Pyrenaeus zanechal významnou stopu v různých oblastech. Tento článek se bude snažit ponořit do historie, dopadu a budoucích důsledků Montes Pyrenaeus s cílem poskytnout komplexní a obohacující vizi na toto téma. Prostřednictvím podrobné a zasvěcené analýzy se čtenář bude moci ponořit do složitosti a dimenzí Montes Pyrenaeus, což obohatí jeho porozumění a pohled na něj.
Montes Pyrenaeus (česky Pyreneje) je pohoří obklopující východní část Mare Nectaris (Moře nektaru) na přivrácené straně Měsíce. Je dlouhé přibližně 250 km[1], střední selenografické souřadnice jsou 14,1° J, 41,5° V.[2] Táhne se ze severu od kráteru Gutenberg kolem kráteru Bohnenberger ještě několik desítek kilometrů na jih.
Montes Pyrenaeus pojmenoval německý astronom Johann Heinrich von Mädler[1] podle francouzsko-španělského pohoří Pyreneje.[2]