Mons Penck

V tomto článku se ponoříme do tématu Mons Penck, problému, který v poslední době vyvolal zájem a debatu. Mons Penck a jeho implikace v naší společnosti byly diskutovány z různých oblastí, proto je klíčové zabývat se tímto problémem vyčerpávajícím a objektivním způsobem. V tomto směru budeme analyzovat různé aspekty související s Mons Penck, prozkoumáme jeho původ, vývoj a dopady v současném kontextu. Podobně se zastavíme u různých úhlů pohledu, které existují kolem Mons Penck, s ohledem na názory a argumenty odborníků v této oblasti. V konečném důsledku je cílem tohoto článku osvětlit Mons Penck a nabídnout podrobný a vyvážený pohled, který čtenáři umožní plně porozumět této záležitosti a vytvořit si o ní vlastní úsudek.

Masiv Mons Penck se nachází u pravého okraje těsně pod středem, výrazný kráter dole uprostřed je Kant.

Mons Penck je horský masiv nacházející se na západním okraji Sinus Asperitatis (Záliv drsnosti) na přivrácené straně Měsíce. Leží na ploše o průměru cca 30 km a je vysoký přibližně 4 000 m[1], střední selenografické souřadnice jsou 10,0° J a 21,7° V.[2]

Západo-jihozápadně od masivu leží kráter Kant, jižně kráter Ibn-Rushd a jihovýchodně dvojice velkých kráterů Theophilus a Cyrillus.

Název

Horský masiv je pojmenován podle německého geografa Albrechta Pencka.[1][2]

Odkazy

Reference

  1. a b RÜKL, Antonín. Atlas Měsíce. Praha: Aventinum, 1991. ISBN 80-85277-10-7. Kapitola Theophillus, s. 118/46. 
  2. a b Mons Penck, Gazetteer of Planetary Nomenclature, IAU, USGS, NASA (anglicky)

Literatura

Související články

Externí odkazy