V tomto článku se bude téma Ásgard zabývat ze široké a podrobné perspektivy s cílem poskytnout čtenářům ucelenou a obohacující vizi této záležitosti. Prostřednictvím komplexní a přísné analýzy budou prozkoumány různé aspekty a přístupy související s Ásgard s cílem poskytnout relevantní a aktuální informace. Budou také zkoumány různé implikace a důsledky, které může mít Ásgard v různých kontextech, stejně jako možná řešení nebo doporučení, jak tento problém efektivně řešit. S kritickým a reflexivním pohledem si tento článek klade za cíl nabídnout čtenáři solidní a dobře podložené znalosti o Ásgard, a tím podpořit jeho lepší porozumění a povědomí o něm.
Ásgard (Asgard, staroseversky: Ásgarðr, islandsky: Ásgarður, starorusky: Асград, Asgrad) byl severský „ráj“, domov bohů Æsir (Ásů). Místo všech spravedlivých odvážných lidí, kterým je dovoleno žít po boku Ásů. Lidé, jejichž cílem byl Ásgard, vždy v životě zanechali něco pozitivního. Ásgardu vládne nejstarší Ás Ódin. Žije s manželkou Frigg v síni celé ze stříbra, která se jmenuje Valaskjalf. Kromě Valaskjalfu mu patří i Valhalla – velká dvorana určená pro padlé na bitevním poli, spravovaná Valkýrami. Podle legend je Ásgard spojen duhovým mostem, který se jmenuje Bifröst, s Midgardem. Most hlídá Ódinův syn, bůh Heimdall.
Pořadí jako v Písni o Grímnim (Grímnismál)
V roce 2010 byly ze Severního ledového oceánu vyzvednuty vzorky genetického materiálu, z nichž byl poté popsán taxon archeí (Archaea) a nazván Asgard. Je prokázáno, že předchůdci této skupiny stáli u vzniku eukaryotické buňky. Kromě samotných eukaryot (Eukaryota) byly v rámci skupiny Asgard popsány taxony Odinarchaeota, Thorarchaeota, Lokiarchaeota, Heimdallarchaeota či Helarchaeota, které dostaly jména právě podle bohů z Ásgardu.[1][2]