Zlatý glóbus za nejlepší mužský herecký výkon v seriálu (komedie / muzikál)

V dnešní době je Zlatý glóbus za nejlepší mužský herecký výkon v seriálu (komedie / muzikál) tématem na rtech každého. Význam Zlatý glóbus za nejlepší mužský herecký výkon v seriálu (komedie / muzikál) v průběhu let roste a stává se klíčovým bodem v různých oblastech společnosti. Ať už v politice, ekonomice, vědě, zdraví, kultuře a mnoha dalších aspektech, Zlatý glóbus za nejlepší mužský herecký výkon v seriálu (komedie / muzikál) zaujala relevantní roli, kterou nelze přehlédnout. Tento článek si klade za cíl ponořit se do různých aspektů souvisejících s Zlatý glóbus za nejlepší mužský herecký výkon v seriálu (komedie / muzikál), analyzovat jeho dopad, jeho výzvy a jeho možné důsledky pro budoucnost. Prostřednictvím tohoto článku se budeme snažit řešit z různých úhlů pohledu význam Zlatý glóbus za nejlepší mužský herecký výkon v seriálu (komedie / muzikál) dnes a jeho projekci v nadcházejících letech.

Zlatý glóbus za nejlepší mužský herecký výkon v seriálu (komedie / muzikál) uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (angl. Hollywood Foreign Press Association zkratka HFPA) na slavnostním ceremoniálu Zlatých glóbů.

Rekordmanem v počtu cen je Alan Alda, který z jedenácti nominací vyhrál šestkrát za roli Pierce v seriálu M*A*S*H. Další rekord, který Alda drží je vítězství čtyři roky za sebou. Za ním je herec Michael J. Fox se čtyřmi cenami. Z toho tři Glóby vyhrál za sebou v letech 19982000. Za rok 1988 byli ocenění tři herci - Michael J. Fox, Judd Hirsch a Richard Mulligan. Dva roky za sebou vyhráli Alan Alda, Henry Winkler, Bill Cosby, Ted Danson a Alec Baldwin.

Následující seznam obsahuje jména vítězných herců a seriálů, za které byli oceněni. Rok u jména znamená rok, za který se cena udělovala; nikoliv rok, kdy se konal slavnostní ceremoniál. Má-li seriál český distribuční název, je uveden pod ním.

Vítězové

1969–1970

1971–1980

1981–1990

1991–2000

2001–2010

2011–2020

2021–2030

Odkazy

Externí odkazy