V následujícím článku prozkoumáme fascinující svět Klystýr. Od svého dopadu na společnost až po četné aplikace v různých oblastech, Klystýr upoutal pozornost lidí všech věkových kategorií a zájmů. Ponoříme se do jeho historie, analyzujeme jeho význam dnes a prodiskutujeme možné vyhlídky do budoucna. Kromě toho podrobně prozkoumáme výhody a výzvy, které Klystýr představuje, a nabídneme kompletní a vyvážený pohled na toto vzrušující téma. Přidejte se k nám na této cestě objevovat vše, co Klystýr nabízí.
Klystýr (ř. enema, tis, n.) je nálev sloužící k výplachu tlustého střeva (či tato samotná procedura). Pomáhá očistě tlustého a po nácviku i tenkého střeva, podporuje peristaltiku a vylučování usazených zbytků denaturovaných jídel. Je součástí alternativních terapií nebo se pomocí něj vpravují jisté léky, popř. psychoaktivní látky.
Zařízení na podávání klystýrů se běžně skládá z několika částí. Používá se tak, že se k nádržce připojí irigační hadice. Na druhý konec hadice se nasadí kohout, na který se nasadí koncovka. Kohout se uzavře, nádržka se naplní tekutinou a zavěsí. Po zavedení koncovky do konečníku se kohout otevře a tekutina začne proudit. Pomůcka na provádění klystýrů se jmenuje irigátor a dá se běžně sehnat v prodejnách zdravotnických potřeb.