Batševa Kacnelson

V dnešním světě se Batševa Kacnelson stalo tématem velkého významu a zájmu širokého spektra společnosti. Jeho důsledky sahají od vědeckých a technologických aspektů až po sociální, ekonomické a politické otázky. Batševa Kacnelson upoutal pozornost odborníků i fanoušků a vyvolal značnou debatu a diskusi. Jeho dopad se odráží v mnoha oblastech každodenního života, od způsobu komunikace až po způsob, jakým provádíme naše každodenní činnosti. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Batševa Kacnelson a jeho vliv na naše současné prostředí.

Batševa Kacnelson
בת-שבע כצנלסון
Stranická příslušnost
ČlenstvíVšeobecní sionisté

Narození1897
Ruské impérium, Bar, Ruské impérium
Úmrtí30. srpna 1988 (ve věku 90–91 let)
IzraelIzrael Izrael
Místo pohřbeníhřbitov v Sanhedrii
Kneset2.
PříbuzníRe'uven Kacnelson (manžel)
Šmu'el Tamir (syn)
Alma materŽenevská univerzita
Profesepolitička
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Batševa Kacnelson (hebrejsky בת-שבע כצנלסון‎; 189715. ledna 1990) byla sionistická aktivistka, izraelská politička a poslankyně Knesetu za stranu Všeobecní sionisté.

Biografie

Narodila se v Bar v tehdejší Ruské říši (dnes Ukrajina). Vystudovala střední školu v Rusku a Gymnázium Herzlija v Tel Avivu. Absolvovala humanitní studia na Ženevské univerzitě. V roce 1911 přesídlila do dnešního Izraele. Působila po osmnáct let jako učitelka.[1] Jejím manželem byl Re'uven Kacnelson. Syn Šmu'el Tamir se později rovněž stal poslancem Knesetu.

Politická dráha

Zapojila se do činnosti sionistických organizací. Účastnila se roku 1926 prvního sjezdu Mezinárodní ženské sionistické organizace. Byla pak členkou výboru této organizace a předsedkyní její pobočky v Jeruzalému.[1]

V izraelském parlamentu zasedla po volbách v roce 1951, kdy kandidovala za Všeobecné sionisty. Byla členkou výboru pro veřejné služby.[1]

Odkazy

Reference

  1. a b c Batševa Kacnelson . Kneset . Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy