Šablona:Verifikovat

Dnes je Šablona:Verifikovat tématem, které získalo velký význam v různých oblastech společnosti. Od svého vzniku Šablona:Verifikovat upoutal pozornost mnoha lidí díky své dnešní důležitosti. Postupem času se Šablona:Verifikovat stal předmětem debat, výzkumu a analýz, což vyvolalo rostoucí zájem o jeho studium. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty související s Šablona:Verifikovat s cílem nabídnout komplexní pohled na toto téma, které je dnes tak aktuální. Od jeho počátků až po jeho současné důsledky budeme analyzovat všechny relevantní aspekty, abychom pochopili důležitost Šablona:Verifikovat v dnešní společnosti.

[verifikovat]

Dokumentace  

Šablona {{Verifikovat}} se vkládá za referenci, u níž je požadováno ověření, zda odkazovaný zdroj skutečně podporuje dokládané tvrzení. Její použití je vhodné v případě, kdy wikipedista o této podpoře důvodně pochybuje, ale například nemá přístup k odkazovanému zdroji, takže sám ověření provést nemůže. Šablona automaticky zařadí příslušný článek do Kategorie:Údržba:Články s referencemi k verifikaci.

Šablona by se měla odstranit z článku jen po ověření reference, přičemž je vhodné poznamenat do shrnutí editace, že ověření proběhlo, a případně rozšířit referenci o číslo stránky a doslovnou citaci (pokud chybí).

Tuto šablonu nepoužívejte k označení špatného zdroje ani ke zpochybnění samotného tvrzení, k tomu slouží příbuzné šablony uvedené níže.

Použití

5. ledna 1901 bylo v Praze hezky.<ref>Tabulky z meteorologické observatoře v Klementinu.</ref>{{Verifikovat}}

5. ledna 1901 bylo v Praze hezky.[1][verifikovat]

Reference

  1. Tabulky z meteorologické observatoře v Klementinu.

Příbuzné šablony

Problémové tvrzení – pro vložení do textu článku

Problémový zdroj – pro vložení za konkrétní referenci

Cedule – k označení celého článku nebo jeho části