V tomto článku prozkoumáme fascinující svět Televizní vysílač a jeho dopad na naši společnost. Od svých počátků až po vývoj v průběhu času hrál Televizní vysílač zásadní roli v různých aspektech našich životů. Prostřednictvím podrobné analýzy prozkoumáme vliv Televizní vysílač na kulturu, ekonomiku a technologie a zdůrazníme jeho význam v současnosti. Kromě toho se ponoříme do různých pohledů a názorů na Televizní vysílač a poskytneme komplexní pohled na toto téma. S kritickým a reflexivním pohledem se budeme zabývat nejrelevantnějšími a nejkontroverznějšími aspekty souvisejícími s Televizní vysílač a nabídneme čtenáři kompletní a obohacující analýzu.
Televizní vysílač je zařízení pro vysílání televizního signálu k televizním přijímačům. V Česku existují vysílače signálu DVB-T (pro regionální sítě), ale také pro nový vysílací standard DVB-T2.
K roku 2020 je v Česku vystavěno celkem 26 vysílačů velkého výkonu, které provozují České Radiokomunikace. Ty vysílají celoplošné multiplexy, tedy Multiplex 21, Multiplex 22 a Multiplex 23. Stejná společnost také poskytuje příjem z tzv. dokrývačů, tedy vysílačů nízkého výkonu.
Společnost Digital Broadcasting, konkurenční vysílatel, poskytuje příjem z jiných vysílačů. Spousta z nich se však nachází v blízkosti kót ČRa. Nevysílají tak vysokým výkonem, ale i tak pokryjí asi 96,6%[1] populace Česka. Šíří Multiplex 24.