V tomto článku se ponoříme do fascinujícího světa Snídaně, tématu, které zaujalo akademiky, vědce i fandy. Od svého dopadu na společnost až po jeho aplikace v každodenním životě se Snídaně ukázalo být tématem univerzálního zájmu. V tomto směru budeme zkoumat jeho historii, jeho vývoj a jeho možné budoucí důsledky. Přidejte se k nám na této cestě objevování a zamyšlení nad Snídaně, tématem, které bezesporu zanechalo stopy v dnešním světě.
Snídaně je první jídlo dne, které se obvykle konzumuje v ranních hodinách. Je zpravidla složené ze snadno připravitelných částí, které procházejí jen minimálním procesem vaření. Často se skládá z pečiva, másla, vajíček, slaniny, marmelád či džemů nebo cereálií. Jako nápoj se často preferuje čaj, káva, džus či mléko.
Složení snídaně je silně ovlivněno regionálně i časově. Na Britských ostrovech je oblíbená vydatná tzv. „tradiční anglická snídaně“ skládající se ze slaniny, párečků a smažených vajíček. V některých hotelech je proto na výběr mezi anglickou (ostrovní) a studenou tzv. kontinentální snídaní. Sami Britové si však tuto tradiční snídani dopřávají spíše již jen o víkendech.
Převažuje názor, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne[1] a že má zásadní dopad na lidské zdraví, jelikož umožňuje nastartování lidského organismu a dodání energie pro jeho celodenní fungování.[1] Konzumování snídaně také zmenšuje šanci na obezitu.[1] Nepomáhá přerušované hladovění.[2]