Sálih Taríf

Dnes je Sálih Taríf tématem, které upoutalo pozornost milionů lidí po celém světě. Díky svému významnému dopadu na různé oblasti života se Sálih Taríf ukázal jako fenomén, který stojí za to prozkoumat a pochopit do hloubky. Od svých počátků až po současný vývoj zanechal Sálih Taríf nesmazatelnou stopu ve společnosti, kultuře, politice a technologii. Prostřednictvím tohoto článku se ponoříme do složitosti a dopadů Sálih Taríf, prozkoumáme jeho mnoho aspektů a jeho vliv na současný svět. Připojte se k nám na této vzrušující cestě objevovat a přemýšlet o Sálih Taríf v jeho plnosti.

Sálih Taríf
סאלח טריף
Sálih Taríf סאלח טריף (23. července 2012)
Sálih Taríf
סאלח טריף (23. července 2012)
ministr při úřadu premiéra s odpovědností za záležitosti menšin
Ve funkci:
7. března 2001 – 29. ledna 2002
náměstek ministra vnitra Izraele
Ve funkci:
27. listopadu 1995 – 18. června 1996
PředchůdceRafa'el Pinchasi
NástupceDavid Azulaj
Stranická příslušnost
ČlenstvíIzraelská strana práce, pak Jeden Izrael a Izraelská strana práce-Mejmad

Narození9. únor 1954 (71 let)
Izrael Džulis, Izrael
Kneset12., 13., 14., 15., 16.
Alma materHaifská univerzita
Profesepolitik
NáboženstvíDrúzové
CommonsSalah Tarif
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Sálih Taríf (hebrejsky סאלח טריף, Sa'lich Tarif, arabsky صالح طريف) je izraelský politik a bývalý poslanec Knesetu za Stranu práce.

Biografie

Narodil se 9. února 1954 ve městě Džulis. Sloužil v izraelské armádě, kde působil u výsadkářských a tankových jednotek. Dosáhl hodnosti kapitána (Seren). Získal bakalářský titul na Haifské univerzitě. Hovoří anglicky a arabsky.[1] Je členem komunity izraelských Drúzů.

Politická dráha

Byl místopředsedou studentské asociace na Haifské univerzitě, starostou města Džulis, předsedou sdružení drúzských a čerkeských starostů. Pracoval jako celostátní místopředseda mládežnického hnutí při organizaci B'nai B'rith. Působil rovněž jako člen ústředního výboru Strany práce.[1]

V izraelském parlamentu zasedl poprvé po volbách do Knesetu v roce 1988, ve kterých kandidoval za Stranu práce. Mandát ale obdržel až v únoru 1992 jako náhradník, tedy jen pár měsíců před koncem volebního období. Byl členem finančního výboru a výboru pro záležitosti vnitra a životního prostředí. Plnohodnotný mandát pak získal ve volbách do Knesetu v roce 1992, opět za Stranu práce. Nastoupil do parlamentního výboru pro záležitosti vnitra a životního prostředí, finančního výboru a výboru pro jmenování drúzských soudců. Zároveň byl místopředsedou Knesetu. Opětovně byl zvolen ve volbách do Knesetu v roce 1996. Stal se předsedou výboru pro záležitosti vnitra a životního prostředí a členem výboru pro jmenování drúzských soudců a výboru pro ústavu, právo a spravedlnost.[1]

Poslancem se stal i ve volbách do Knesetu v roce 1999, v nichž kandidoval za kandidátní listinu Jeden Izrael, do níž se sdružila i dosavadní Strana práce. Předsedal výboru House Committee a zvláštnímu výboru pro diskuzi o zákonu o bezpečnostních službách. Byl členem výboru pro záležitosti vnitra a životního prostředí, výboru pro jmenování drúzských soudců, finančního výboru a výboru pro zahraniční záležitosti a obranu.[1]

Naposledy usedl do Knesetu po volbách do Knesetu v roce 2003. Mandát ovšem získal až v listopadu 2005 jako náhradník po rezignaci Amrama Micny. Do práce Knesetu se již ale výrazně nezapojil. Navíc čelil v té době vyšetřování pro podezření z korupce. V lednu 2006 po několika týdnech v Knesetu rezignoval na funkci a byl ještě po krátký zbytek volebního období nahrazen Ronenem Curem. Ve volbách v roce 2006 mandát nezískal.

Zastával i vládní posty. V letech 20052006 byl náměstkem ministra vnitra. V letech 20012002 pak držel funkci ministra bez portfeje.[1] Šlo o prvního nežidovského ministra v dějinách státu Izrael.

Odkazy

Reference

  1. a b c d e Sálih Taríf . Kneset . Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy