Rotoskopie

V dnešním světě je Rotoskopie téma, které nabylo nebývalého významu. Od svého vzniku vzbuzuje velký zájem a je předmětem mnoha studií a výzkumů v různých oblastech. Postupem času se Rotoskopie vyvíjel a přizpůsoboval změnám ve společnosti a stal se aktuálním tématem, které nadále vyvolává diskuse a kontroverze. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Rotoskopie, analyzujeme jeho dnešní dopad a zamyslíme se nad jeho významem v současném světě.

Rotoskopie je animační technika, kterou vynalezl Max Fleischer roku 1915 (patentováno roku 1917). Princip rotoskopování spočívá v tom, že animátor překresluje filmové rámečky, které obsahují hranou stopáž, snímek po snímku.[1]

V prvním typu rotoskopu se hrané snímky určené k překreslení promítaly na skleněný panel, pomocí kterého je animátor mohl lépe překreslit. Dnes se pro tyto účely používá téměř výhradně výpočetní technika.

Filmy využívající rotoskopii

Videohry využívající rotoskopii

David Mechner „hraje“ jakožto předloha pro účely hry Prince of Persia.

Reference

  1. CRAFTON, Donald. Before Mickey: the animated film 1898-1928. University of Chicago Press ed. vyd. Chicago London: University of Chicago Press, 1993. 413 s. Dostupné online. ISBN 978-0-226-11667-9. 

Související články

Externí odkazy

  • Obrázky, zvuky či videa k tématu Rotoskopie na Wikimedia Commons