Quarter Video Graphics Array

V tomto článku prozkoumáme Quarter Video Graphics Array do hloubky, analyzujeme jeho dopad, jeho relevanci a jeho důsledky v dnešní společnosti. Od svého vzniku až po současnost upoutal Quarter Video Graphics Array pozornost mnoha a vyvolal debatu a reflexi v různých sektorech. V rámci této analýzy prozkoumáme klíčové aspekty, které činí Quarter Video Graphics Array tématem zájmu, a také jeho možné dopady v sociální, politické, ekonomické a kulturní sféře. Prostřednictvím komplexní a kritické vize se budeme snažit plně porozumět důležitosti Quarter Video Graphics Array v současném kontextu a nabídneme kompletní přehled, který umožní čtenáři ponořit se do jeho významu a rozsahu.

Obrázek ukazující rozdíl mezi QVGA a VGA. Klikněte pro skutečnou velikost.

Quarter Video Graphics Array (také známé jako Quarter VGA nebo QVGA) je termín používaný pro počítačovou obrazovku s rozlišením 320 × 240. QVGA obrazovky jsou nejčastěji obsažené v mobilních telefonech, PDA a v kapesních herních konzolích. Nejčastěji jsou v provedeních na výšku a jejich rozlišení je pak často označováno jako 240 × 320, protože takovéto displeje mají větší výšku než šířku.

Jméno je odvozeno od faktu, že displej QVGA nabízí čtvrtinový počet obrazových bodu oproti originálním grafickým kartám IBM VGA (které se na konci 80. let staly de facto standardem) s maximálním rozlišení 640 × 480. Implementace QVGA nejsou nijak kompatibilní se standardními chipsety a rozhraními VGA, termín je odvozen čistě z podobnosti rozlišení.