V tomto článku se bude zabývat tématem Nadočnicový oblouk, které v posledních letech získalo velkou relevanci díky svému vlivu na různé aspekty společnosti. Nadočnicový oblouk je téma, které vyvolalo zájem po celém světě a vyvolalo debaty a úvahy v různých oblastech. Od svých počátků až do současnosti byl Nadočnicový oblouk předmětem studia odborníků a akademiků, kteří se snažili pochopit jeho důsledky a důsledky. Prostřednictvím tohoto článku budou prozkoumány různé pohledy na Nadočnicový oblouk, stejně jako jeho význam v současném kontextu a jeho možné důsledky pro budoucnost.
Nadočnicový oblouk (latinsky arcus superciliaris nebo torus supraorbitalis) je vystouplý kostní lem nad očními jamkami přítomný na lebkách všech primátů. Předpokládá se, že jejich smyslem je zpevnění obličejové části lebky. U lidí jsou oba nadočnicové oblouky obvykle kryty obočím a jsou součástí čelní kosti, přestože u některých lidských populací zůstaly vlivem evoluce stále výrazné, u některých se skoro ztratily.
U různých druhů jsou nadočnicové oblouky různě výrazné, například u hominidů jsou výraznější než u člověka, u kterého jsou poměrně nevýrazné. Historicky byly také nadočnicové oblouky výrazné u neandrtálců.
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Überaugenwulst na německé Wikipedii.