Josef Allen Hynek

V dnešním světě se Josef Allen Hynek stal tématem zájmu širokého spektra společnosti, protože pokrývá aspekty, které ovlivňují různé oblasti každodenního života. Od svého významu v historii až po jeho dnešní vliv, Josef Allen Hynek vzbudil zájem různých sektorů a vyvolal debaty a úvahy o jeho důsledcích a důsledcích. V tomto článku prozkoumáme různé pohledy a přístupy k Josef Allen Hynek, analyzujeme jeho důležitost v současném kontextu a jeho význam v různých disciplínách.

Josef Allen Hynek
Narození1. května 1910
Chicago
Úmrtí27. dubna 1986 (ve věku 75 let)
Scottsdale
Příčina úmrtírakovina mozku
Alma materChicagská univerzita
Crane High School
Povoláníastronom, astrofyzik, ufolog, akademik, vysokoškolský učitel, fyzik, spisovatel a vědec
ZaměstnavateléJohns Hopkins University Applied Physics Laboratory
Harvardova univerzita
Univerzita Ohio
Yerkesova observatoř
Severozápadní univerzita
DětiJoel Hynek
Funkceprofesor
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Josef Allen Hynek (1. května 1910, Chicago27. dubna 1986, Scottsdale) byl americký astronom, profesor a ufolog.[1] Nejvíce se proslavil výzkumem v oblasti UFO. Působil jako vědecký poradce UFO studií provedených v letectvu Spojených států amerických v rámci tří po sobě následujících projektech: Projekt Sign (1947–1949), Projekt Grudge (1949–1952) a Projekt Blue Book (1952–1969).

Zajímavost

Hynek byl potomkem českých přistěhovalců a ve druhé polovině 20. století vytvořil kategorizaci setkání s UFO. Z této kategorizace vycházel název filmu režiséra Stevena Spielberga z roku 1977 Blízká setkání třetího druhu. Sám působil i při přípravě filmu jako odborný poradce a dokonce se objevuje v jednom záběru v závěrečné scéně jako šedovlasý muž s brýlemi, bradkou a dýmkou v ústech, který přihlíží vylodění návštěvníků z vesmíru.

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku J. Allen Hynek na anglické Wikipedii.

Externí odkazy