Johann Jakob Kaup

V tomto článku budeme hovořit o Johann Jakob Kaup a jeho dopadu na moderní společnost. Johann Jakob Kaup je dnes velmi aktuální téma a vyvolává neustálé diskuse v různých oblastech. Od svého vzniku podnítil Johann Jakob Kaup zájem odborníků i fanoušků a generoval nekonečné názory a teorie, které se mu snaží dát smysl a pochopení. V průběhu let se Johann Jakob Kaup stal předmětem studií, výzkumů a analýz, které se snaží rozluštit jeho skutečný význam a důsledky, které má na každodenní život. V tomto článku prozkoumáme různé pohledy na Johann Jakob Kaup a jeho roli v současném světě, analyzujeme jeho mnoho aspektů a jak utvářel realitu, ve které žijeme.

Johann Jakob Kaup
Narození20. dubna 1803
Darmstadt
Úmrtí4. července 1873 (ve věku 70 let)
Darmstadt
Alma materUniverzita v Göttingenu
Univerzita Heidelberg
Povolánípaleontolog, zoolog, ornitolog, přírodovědec, ichtyolog a vysokoškolský učitel
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Johann Jakob Kaup (10. dubna 1803 Darmstadt - 4. července 1873 Darmstadt) byl německý paleontolog, zoolog, ornitolog a přírodovědec, zastánce přírodní filozofie a myšlenky jistého skrytého matematického řádu v přírodě. Proslul zejména jako badatel na poli paleontologie, když vědecky popsal velké množství fosilních druhů obratlovců (zejména ryb, obojživelníků, plazů a savců). V některých ohledech se ale mýlil, například když zcela odmítl Darwinovu myšlenku evoluce přírodním výběrem. V roce 1834 nazval skupinu druhohorních létajících plazů ptakoještěři. V roce 1854 zakoupil fosilii mastodonta objeveného již roku 1799 na území Orange County v New Yorku. Jednalo se o jednu z prvních zrekonstruovaných koster vyhynulého živočicha vůbec.

Externí odkazy

  • Obrázky, zvuky či videa k tématu Johann Jakob Kaup na Wikimedia Commons
  • SIMPSON, George Gaylord. The Rediscovery of Peale's Mastodon. : Philadelphia, Americcan Philosophical Society, 1954. S. 98. (anglicky)