V dnešním světě získal Jing-čchang nebývalý význam. Ať už svým vlivem na společnost, vlivem na kulturu nebo významem v ekonomické sféře je Jing-čchang tématem, které nezůstane bez povšimnutí. Postupem času jsme byli svědky toho, jak se Jing-čchang vyvíjel a přizpůsoboval měnícím se okolnostem moderního světa. V tomto článku podrobně prozkoumáme různé aspekty Jing-čchang a jeho relevanci dnes. Od jeho počátků až po jeho vliv na současnost budeme analyzovat, jak Jing-čchang označila před a po v různých aspektech každodenního života.
Jing-čchang bylo významné město říše Jüan. Leželo u jezera Dalaj núr v dnešním vnitřním Mongolsku.[1]
Město bylo vybudováno mongolskými Chongiraty[2] roku 1271.[3] Bylo sídlem mongolského knížete z Lu. Postaveno bylo v klasickém čínském stylu, s přímými ulicemi vycházejícími ze sídla vladaře situovaného uprostřed severní části městského areálu.[4]
Poté, co byl Togon Temür, poslední císař říše Jüan, vyhnán z obou metropolí – Ta-tu (dnešní Peking) i Šang-tu, stáhl se roku 1369 na sever do Jing-čchangu. Zde také roku 1370 zemřel. Vzápětí bylo město dobyto armádou čínské říše Ming.[5] Nový mongolský chán a jüanský císař Ajuširidara ustoupil do staré mongolské metropole Karakorum. Jing-čchang připadl Číně, kromě let 1374–1380, kdy byl dočasně obsazen Mongoly.
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Yingchang na anglické Wikipedii.