Jeu de paume na Letních olympijských hrách 1908

V tomto článku prozkoumáme Jeu de paume na Letních olympijských hrách 1908 z různých úhlů pohledu a analyzujeme jeho dopad v různých oblastech. Jeu de paume na Letních olympijských hrách 1908 je téma, které v poslední době zaujalo mnoho lidí a jeho relevance nezůstává bez povšimnutí. Prostřednictvím této analýzy prozkoumáme různé aspekty Jeu de paume na Letních olympijských hrách 1908, od jeho historie až po jeho dnešní vliv. Kromě toho se budeme zabývat názory a postoji odborníků na toto téma a nabídneme kompletní a vyváženou vizi. Nezáleží na tom, zda jste začátečník nebo odborník, tento článek vám poskytne hloubkový a obohacující pohled na Jeu de paume na Letních olympijských hrách 1908.

Turnaj v jeu de paume na Letních olympijských hrách 1908 byl jedinou oficiální soutěží tohoto sportu v rámci olympijských her. Na Letních olympijských hrách 1908 byly uspořádány zápasy v dnech 18.–23. května a zúčastnilo se jich jedenáct hráčů, devět Britů a dva Američané. Zlatou medaili vybojoval Jay Gould II (USA).

Venkovní verze jeu de paume, označovaná jako longue paume, byla jako neoficiální sport součástí LOH 1900. Pod anglickým názvem real tennis bylo jeu de paume coby neoficiální sport předvedeno také na LOH 1924.

Medailisté

Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
 Jay Gould II
Spojené státy americké (USA)
 Eustace Miles
Velká Británie (GBR)
 Neville Bulwer-Lytton
Velká Británie (GBR)

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Jeu de paume at the 1908 Summer Olympics na anglické Wikipedii.