Hrací skříňka

V dnešním světě je Hrací skříňka téma, které má velký význam a zajímá velké množství lidí. Ať už jde o dopad na společnost, historický význam nebo vliv na každodenní život, Hrací skříňka upoutal pozornost odborníků i fanoušků. Když se ponoříme do tohoto tématu, setkáváme se s množstvím informací, názorů a pohledů, které nás nutí přemýšlet a zpochybňovat naše vlastní předsudky. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Hrací skříňka, prozkoumáme jeho dopad v různých oblastech a jeho vývoj v čase. Od jeho vzniku až po jeho současný stav se zastavíme u analýzy nejrelevantnějších a nejkontroverznějších aspektů Hrací skříňka s cílem poskytnout kompletní a obohacující vizi tohoto tématu.

Hrací skříňka
Původní názevMusic Box
Země původuUSA USA
Jazykyangličtina, maďarština
Délka124 min.
Žánrydrama, thriller
ScénářJoe Eszterhas
RežieCosta-Gavras
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleJessica Lange, Armin Mueller-Stahl, Frederic Forrest
ProdukceIrwin Winkler
HudbaPhilippe Sarde
Výroba a distribuce
Premiéra22. prosince 1988
DistribuceTriStar Pictures
Tržby$6,263,883
Hrací skříňka na ČSFD, IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hrací skříňka (v anglickém originále Music Box) je americký film z roku 1989, který vypráví příběh o Maďarském Američanovi, jenž je obviněn z válečných zločinů dopuštěných na Židech a Cikánech za druhé světové války v Maďarsku.

Film režíroval Řek Constantinos Gavras a scénář k filmu byl sepsán Joe Eszterhasem. Ve filmu účinkují Jessica Lange, Armin Mueller-Stahl, Frederic Forrest, Donald Moffat, Lukas Haas a další.

Snímek byl natáčen v Chicagu a Budapešti.

Příběh

Právnička Anne Talbot (Jessica Lange) zjistí, že jejímu otci Michaelu J. Laszlovi hrozí vyhoštění ze Spojených států amerických, jelikož se údajně dopustil závažných válečných zločinů za druhé světové války. Je Michael J. laszlo skutečně agentem "Mishkou", který za druhé světové války psychopaticky likvidoval jisté skupiny obyvatelstva v Maďarsku?

Obsazení

Produkce

Ačkoliv je film volně založen na incidentu Johna Demjanjuka, ve skutečnosti některé prvky objevující se ve filmu korespondují s trablemi samotného Eszterhase, jehož otec byl nacistický kolaborant za 2. světové války.[1]

Ocenění

Nominace

Reference

  1. Joe Eszterhas, "Hollywood Animal", Alfred A. Knopf, 2004
  2. Berlinale: 1990 Prize Winners . . Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-01-24.