Heroldské figury

V dnešním světě je Heroldské figury téma, které nabylo nebývalého významu. Jak na osobní, tak na globální úrovni se Heroldské figury stal jedním z hlavních zájmů společnosti, vyvolává diskuse, výzkum a významné změny v různých oblastech. Od vědecké po kulturní sféru přítomnost Heroldské figury poznamenala způsob, jakým žijeme, přemýšlíme a komunikujeme s naším prostředím. Proto je nezbytné plně prozkoumat důsledky a důsledky Heroldské figury a také uvažovat o možných řešeních a strategiích pro řešení problémů, které představuje. V tomto článku se ponoříme do širokého spektra aspektů souvisejících s Heroldské figury s cílem poskytnout kritický a obohacující pohled na toto téma, které je dnes tak aktuální.

Heroldské figury se používají k rozdělení štítu nebo obecných figur různými geometrickými útvary (většinou linkami).

Heroldské figury jsou staršího původu než obecné figury a při blasonování mají před nimi přednost.

Mezi heroldské figury patří:


  • Polcení tvoří kolmá čára středem, může být zdvojené i vícenásobné.
  • Dělení může být zdvojené, pak se nazývá kůl, vícenásobné, dělení stínkami se nazývá cimbuří.
  • Do středu polceného, děleného či čtvrceného štítu se může vložit znamení – střední (srdeční) štítek, který má mít stejný tvar jako štít.

Na pomezí heroldských a obecných figur stojí kříže nebo routa.

V blasonování se jako první uvádí tinktura, která je nahoře, resp. heraldicky vpravo (z hlediska nositele štítu, čili vlevo z hlediska pozorovatele).

Odkazy

Literatura

Související články

Externí odkazy