Svět je plný záhad a zázraků a Blason je toho dokonalým příkladem. Od nepaměti přitahuje Blason pozornost a představivost lidstva, vyvolává debaty, teorie a nekonečný výzkum. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Blason, od jeho dopadu na společnost až po jeho důsledky v moderním světě. Přidejte se k nám na této fascinující cestě, při které odhalíme tajemství a kuriozity obklopující Blason a zjistíte, proč zůstává tématem všeobecného zájmu.
Blason nebo blazon (z francouzského „blason“ znamenající erb, znak, ale i heraldika) je formální slovní popis znaku (erbu) odbornou heraldickou terminologií. Může být použit také pro popis pečetí, praporů atd. Blason má být stručný a výstižný, zároveň však dostatečně jednoznačný, aby podle něj bylo možné znak nakreslit i bez obrazové předlohy. Při popisu se v rámci zjednodušování nepoužívají (nebo jen výjimečně používají) slovesa.
Historický znak města Planá: V červeném štítě kvádrovaná hradba, prolomená bránou s otevřenými dřevěnými vraty přirozené barvy na zlatých závěsech, se stříbrným zámkem a s černou vytaženou mříží. Za bránou zeď prolomená černým klenutým vchodem. Z hradby vynikají dvě čtyřhranné věže s červenou stanovou střechou, každá věž se sedmi černými okny, jedním malým čtvercovým ve štítě a šesti většími obloukovými (4, 2). Hradba a věže jsou přirozené barvy světlého a zeď za bránou tmavého kamene. Mezi věžemi z cimbuří vyrůstá stříbrný hrot s červeným kruhem, provázený nahoře dvěma stříbrnými kruhy. Na štítě korunovaná turnajská přílba s červeno-stříbrnými přikryvadly, klenotem mezi otevřenými křídly, pravým děleným stříbrno-červeně a levým opačně, červený hrot se stříbrným kruhem, provázený nahoře dvěma červenými kruhy.[1]