V dnešním světě je Encrypted Media Extensions problém, který ve společnosti získal značný význam. Od svého vzniku upoutal Encrypted Media Extensions pozornost milionů lidí po celém světě a vyvolal debatu a polemiku o jeho důsledcích a důsledcích. Jeho dopad se rozšiřuje na různé aspekty každodenního života a ovlivňuje osobní i globální úroveň. V tomto článku do hloubky prozkoumáme různé aspekty Encrypted Media Extensions, analyzujeme jeho původ, jeho vývoj v čase a jeho dnešní vliv. Kromě toho prozkoumáme, jak Encrypted Media Extensions pronikl do různých oblastí a jak formoval naše vnímání a chování.
Encrypted Media Extensions (EME) je specifikace konsorcia W3C, která standardizuje způsob přehrávání videa v rámci HTML 5 webovým prohlížečem za spolupráce s nástrojem správy digitálních práv. Zejména tedy standardizuje kontinuální přehrávání digitálně chráněného videa, dříve v prohlížečích realizované různorodými zásuvnými moduly (například Adobe Flash, Microsoft Silverlight).
Konsorcium W3C zveřejnilo návrh přidat EME do HTML5 v únoru 2013.[1][2] Návrh nebyl přijat nekriticky[3] a jedním z jeho hlavních kritiků byla nadace Electronic Frontier Foundation (EFF), která také následně v květnu jako jeden z tehdejších členů W3C podala proti přijetí oficiální námitku.[4][5] Nicméně ředitel konsorcia Tim Berners-Lee v červenci 2017 zahrnutí EME do standardu HTML 5.1 schválil.[6][7] HTML 5.1 pak bylo včetně EME vydáno jako standard v září 2017 a EFF na protest z konsorcia W3C vystoupila.[8]