Aurel von Jüchen

V dnešním článku se ponoříme do Aurel von Jüchen, tématu/osoby/události, která upoutala pozornost milionů lidí po celém světě. Je důležité, abychom důkladně pochopili, co je Aurel von Jüchen a jak ovlivnila různé aspekty naší společnosti. V tomto článku prozkoumáme původ Aurel von Jüchen, jeho současné implikace a možný budoucí vývoj. Kromě toho zdůrazníme význam, který má Aurel von Jüchen dnes a jak ovlivnil různé oblasti našeho života. Aurel von Jüchen je bezpochyby téma/osoba/událost, která si zaslouží být podrobně prozkoumána, a jsme nadšeni, že se můžeme ponořit do tohoto fascinujícího vesmíru.

Aurel von Jüchen
Narození20. května 1902
Gelsenkirchen
Úmrtí11. ledna 1991 (ve věku 88 let)
Berlín
Místo pohřbeníFriedhof Zehlendorf
Povolánípolitik a spisovatel
Politická příslušnostJednotná socialistická strana Německa
Sociálnědemokratická strana Německa
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Aurel von Jüchen (20. května 1902 Gelsenkirchen11. ledna 1991 Berlín) byl německý evangelický teolog, náboženský socialista a spisovatel.

Byl odpůrcem nacismu i komunismu. V letech 19501955 byl vězněn v gulagu Vorkuta na Sibiři.

Přišel 9. listopad 1938, „Křišťálová noc“. Aurel von Jüchen byl právě v Berlíně a šel jako mnoho Berlíňanů časně ráno následujícího dne po Kurfürstendammu, velké berlínské nákupní třídě. Tehdy tam byly většinou židovské obchody. Všechny okenní tabulky těchto obchodů a přilehlých bytů byly vytlučené, střepy rozházené po celé ulici zářily jako křišťál. Kurfürstendamm se všemi svými krásnými obchody působil nyní jako hromada trosek. Aurel von Jüchen, velký silný muž, byl zděšen tím, co se stalo. Uprostřed davu lidí na Kurfürstendammu silným hlasem pronesl: „Stydím se za to, že jsem Němec“. Nikdo se neodvážil dotknout se ho, ani SA ne!

Hebe Kohlbrugge, Dvakrát dvě je pět