Antonio Venier

Tento článek se bude věnovat tématu Antonio Venier, které v dnešní společnosti vzbudilo velký zájem. Dopad Antonio Venier je nepopiratelný a jeho důsledky se rozšiřují do různých oblastí, jako je politika, ekonomika, kultura a každodenní život lidí. Je nezbytné důkladně porozumět tomuto fenoménu, abychom mohli analyzovat jeho vliv na naši současnou realitu a předvídat možné budoucí scénáře. V tomto směru budou zkoumány různé aspekty související s Antonio Venier, od jeho počátků až po jeho vývoj v průběhu času, stejně jako jeho důsledky a výzvy, které pro společnost představuje.

Antonio Venier
Narození1330
Benátky
Úmrtí23. listopadu 1400 (ve věku 69–70 let)
Benátky
PohřbenBazilika svatých Jana a Pavla
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Erb Antonia Venieriho
Jeho hrob v Benátkách.

Antonio Venier ( † 23. listopadu 1400) byl dvaašedesátým benátským dóžetem. Za jeho vlády mezi lety 13821400 došlo k opravě přístavu ve městě Chioggia, který byl zničen za války o Chioggii.

Rodina

Antonio, Francesco a Sebastiano jsou tři benátská dóžata z rodu Venierů a několik dalších členů působilo jako prokurátoři a admirálové.

Život

Poslední rok jeho života zastínily problémy se synem Alvisem. Ten byl obviněn z cizoložství a odsouzen do vězení, kde onemocněl a zemřel.[1] Venier upadl do deprese, z které se již nikdy nezotavil. Zemřel 23. listopadu 1400.

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Antonio Venier na německé Wikipedii.

  1. Archivovaná kopie. leccos.com . . Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2011-06-25. 

Externí odkazy

  • Obrázky, zvuky či videa k tématu Antonio Venier na Wikimedia Commons
Předchůdce:
Michele Morosini
Znak z doby nástupu Benátský dóže
13821400
Znak z doby konce vlády Nástupce:
Michele Steno