Alfred Kohn

Alfred Kohn je téma, které upoutalo pozornost milionů lidí po celém světě. V průběhu historie vyvolal velký zájem a intriky, podnítil debaty, vyšetřování a vášnivé diskuse. Od svých počátků až do současnosti hraje Alfred Kohn zásadní roli ve společnosti a ovlivňuje jednotlivce, komunity a kultury ve všech koutech planety. Jak pokračujeme ve zkoumání a objevování více o Alfred Kohn, jeho důsledcích a dopadu na moderní svět, je nezbytné pochopit jeho důležitost a důsledky pro každodenní život. V tomto článku se podíváme do hloubky na Alfred Kohn, prozkoumáme jeho historii, současnou relevanci a možnou budoucnost, abychom poskytli holistický pohled na tento fenomén.

Alfred Kohn
Narození22. února 1867
Libyně
Úmrtí1959 (ve věku 91–92 let)
Praha
Místo pohřbeníNový židovský hřbitov na Olšanech
Alma materLékařská fakulta Německé univerzity v Praze
Povolánívysokoškolský učitel a vědec
ZaměstnavatelUniverzita Karlova
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Alfred Kohn (22. února 1867 Libyně – 15. ledna 1959 Praha) byl český histolog.

Životopis

Kohn byl jedním z osmi dětí malého obchodníka a hostinského v Libyni č.p. 51. Po absolvování pražského staroměstského gymnázia vystudoval Kohn lékařství na německé Karlo-Ferdinandově univerzitě v Praze. V roce 1891 se stal v Histologickém ústavu asistentem Siegmunda Mayera . V roce 1895 složil státní zkoušku a získal doktorský titul. O čtyři roky později se po rozsáhlých cestách mimo jiné do zoologické stanice v Terstu habilitoval z histologie prací o nadledvinkách žraloků. V roce 1911 se stal Mayerovým nástupcem jako řádný profesor.

26 let vedl Histologický ústav Lékařské fakulty Německé univerzity v Praze. Objevil podstatu a původ příštítných tělísek a stal se průkopníkem výzkumu chromafinních buněk a sympatických paraganglií. Kohnovy články se pokrývaly témata endokrinologie, včetně hypofýzy, intersticiálních buněk varlat a vaječníků. Všechny jeho studie byly založeny na deskriptivních a srovnávacích histologických a embryologických pozorováních. Kohn byl dvakrát děkanem německé lékařské fakulty a čestným členem mnoha vědeckých společností. Opakovaně byl nominován na Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství. Pro svůj židovský původ byl v roce 1939 vyloučen z Deutsche Gesellschaft der Wissenschaften und Künste für die Tschechoslowakische Republik a v roce 1943 transportován do ghetta Terezín. Po 2. světové válce žil v Praze. Ke svým 90. narozeninám byl zvolen čestným prezidentem Anatomické společnosti a vyznamenán Řádem práce.[1]

Odkazy

Externí odkazy

  • Obrázky, zvuky či videa k tématu Alfred Kohn na Wikimedia Commons

Reference

V tomto článku byly použity překlady textů z článků Alfred Kohn na německé Wikipedii a Alfred Kohn na anglické Wikipedii.

  1. NANKA, O.; GRIM, M. . Casopis Lekaru Ceskych. 2008, roč. 147, čís. 4, s. 240–244. PMID: 18578380. Dostupné online . ISSN 0008-7335. PMID 18578380.