Ščara

V tomto článku prozkoumáme Ščara, téma, které vyvolalo zájem a diskusi v různých oblastech. Od svého vzniku Ščara upoutal pozornost mnoha lidí a vyvolal různé pohledy a názory. Postupem času se Ščara vyvíjel a stal se relevantním tématem v dnešní společnosti. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty a perspektivy související s Ščara s cílem nabídnout komplexní a vyvážený pohled na toto téma. Kromě toho budeme analyzovat jeho dopad na různá odvětví a jak ovlivnil způsob, jakým čelíme a řešíme výzvy, které se objevují.

Ščara
Základní informace
Délka toku324 km
Plocha povodí6992 km²
Průměrný průtok31 m³/s
SvětadílEvropa
Pramen
Ústí
Protéká
BěloruskoBělorusko Bělorusko (Hrodenská, Brestská oblast)
Úmoří, povodí
Atlantský oceán, Baltské moře, Němen
Geodata
OpenStreetMapOSM, WMF
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ščara (bělorusky Шчара, rusky Щара) je řeka v Hrodenské a v Brestské oblasti v Bělorusku. Je 324 km dlouhá. Povodí má rozlohu 6992 km².

Průběh toku

Pramení na Běloruské grjadě. Ústí zleva do Němenu, 608,9 km od jeho ústí do Kuršského zálivu.

Vodní režim

Zdrojem vody jsou především sněhové srážky. Průměrný průtok vody ve vzdálenosti 63 km od ústí činí 31 m³/s. Zamrzá v listopadu až v lednu a rozmrzá na konci února až v první polovině dubna. Nejvyšších vodních stavů dosahuje od února do května.

Využití

Na dolním toku jsou na řece v délce 220 km zdymadla. Přes Vyhanavské jezero je řeka spojená Ahinským kanálem s řekou Jaseldou v povodí Dněpru. Na řece leží město Slonim.

Literatura

Externí odkazy

  • Obrázky, zvuky či videa k tématu Ščara na Wikimedia Commons