Ulice CastlereaghVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Ulice Castlereagh, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Ulice Castlereagh, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Ulice Castlereagh, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Ulice Castlereagh, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Ulice Castlereagh, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Ulice Castlereagh. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Ulice Castlereagh

Ulice Castlereagh, Sydney.jpg
Ulice Castlereagh pi pohledu na sever
Mapa Sydney CBD zobrazující Castlereagh Street
Castlereagh Street se nachází v Sydney
Severní konec
Severní konec
Jiní konec
Jiní konec
Souadnice
Obecná informace
Typ ulice
Umístní Sydney
Délka 1,6 km (1,0 mi)
Hlavní kiovatky
Severní konec Bligh Street
Sydney CBD
 
Jiní konec Hay Street
Haymarket, Sydney
Umístní
LGA Msto Sydney
Hlavní pedmstí Sydney CBD

Castlereagh Street je 1,6 km dlouhá hlavní ulice v centrální obchodní tvrti Sydney v Novém Jiním Walesu v Austrálii . Ulice vede ze severu na jih, pouze jednosmrn .

Popis

Severní konec Castlereagh Street je na kiovatce Hunter Street , s jeho jiním koncem na kiovatce s Hay Street , poblí parku Belmore . Ulice je jednosmrná na jih s motorizovaným provozem a cyklostezka vede v obou smrech z Liverpool Street do Hay Street.

Na jeho severním konci poblí Martin Place je ulice lemována adou nejdraích butik a klenotnictví v Sydney, jako jsou Chanel , Gucci , Cartier , Bvlgari , Dior , Prada , Van Cleef & Arpels , Ermenegildo Zegna , Omega a Mont Blanc .

Etymologie

Díve Chapel Row a Camden Street, Castlereagh Street byl jmenován guvernérem Macquarie v roce 1810 na poest vikomta Castlereagha , státního tajemníka pro kolonie. V té dob ulice zahrnovala to, co je nyní známé jako Loftus Street, pojmenované jako Castlereagh Street North, do roku 1881, a to, co je nyní známé jako Chalmers Street , ped zízením Belmore Park, do roku 1905.

Djiny

Ulice Castlereagh kdysi obsahovala hotel Australia , jeho základní kámen poloil Sir Henry Parkes , a Theatre Royal . Ob tyto budovy byly zboeny v 70. letech minulého století.

Trasa Circular Quay to Central station byla dleitou souástí tramvajové sít v Sydney . Pro cestující pestupující z pímstských vlak to byla mimoádn vytíená sluba, zvlát ped otevením podzemní elezniní trati City Circle v roce 1926. Tramvaje jezdily ve smyce z hlavního nádraí, jezdily na sever po Pitt Street k Circular Quay a vracely se na jih pes Castlereagh Street na jih . Tyto koleje byly také pouity nkterými východními a jihozápadními trasami bhem runých období. Linka uzavena dne 27. záí 1957 se tymi tramvajovými slubami nahrazeny autobusy a ti dalí odklonny do provozu pes Elizabeth Street . Linka vyuila pískovcového viaduktu na kolonádu nad Eddy Avenue na centrální stanici, která od roku 1997 tvoí souást Inner West Light Rail .

Poté, co díve fungovala jako jednosmrná ulice severním smrem, byla v únoru 1987 Castlereagh Street zmnna tak, aby fungovala jiním smrem. V roce 1997 byl mezi ulicemi Hunter a Bathurst zaveden autobusový pruh .

Mezi významné historické budovy na ulici Castlreagh patí ze severu na jih:

Galerie

Reference

Opiniones de nuestros usuarios

Helena Pokorný

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Ulice Castlereagh napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.

Sona Sedláková

Děkuji za tento příspěvek na Ulice Castlereagh, přesně to jsem potřeboval.

Jana Petrová

Zjistil jsem, že informace, které jsem našel o Ulice Castlereagh, jsou velmi užitečné a příjemné. Kdybych měl dát "ale", možná by to bylo tak, že to není dostatečně inkluzivní ve svém znění, ale jinak je to skvělé.

Hubert Přibyl

Článek o Ulice Castlereagh je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.