Paul TracyVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Paul Tracy, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Paul Tracy, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Paul Tracy, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Paul Tracy, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Paul Tracy, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Paul Tracy. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Paul Tracy
Paul Tracy Pocono 2018.jpg
Národnost Kanada Kanaan / AmerianSpojené státy
narozený Paul Anthony Tracy 17. prosince 1968 Scarborough , Ontario , Kanada
( 1968-12-17 )
Série IndyCar
Aktivní roky 2002 , 2008 - 2011
Týmy Team Green
Vision Racing
A.J. Foyt Enterprises
KV Racing Technology
Dragon Racing
Dreyer & Reinbold Racing
Zaíná 20
Nejlepí úprava 22. v roce 2009
Pedchozí série
1986
198890
19912003
200407
200607, 12
201314, 16
Can-Am Series
American Racing Series
CART
Champ Car World Series
Grand-Am Rolex Sports Car Series
Stadium Super Trucks
Mistrovské tituly
1990
2003
American Racing Series
CART/Champ Car World Series
Ocenní
1990
1993
1999
2000
Bruce McLaren Trophy
Nejvylepenjí idi
All-Star Team
All-Star Team
Kariéra ady NASCAR Xfinity
6 závod bí po dobu 1 roku
Nejlepí úprava 76. ( 2006 )
První závod 2006 Hershey's Kissables 300 ( Daytona )
Poslední závod 2006 Ameriquest 300 ( Fontana )
Vyhrává Nejlepí desítky Poláci
0 0 0
Kariéra NASCAR Camping World Truck Series
1 závod bh pes 1 rok
Nejlepí úprava 84. ( 2008 )
První závod 2008 Chevy Silverado 350K ( Texas )
Vyhrává Nejlepí desítky Poláci
0 0 0

Paul Anthony Tracy (narozený 17 prosince 1968) je kanadsko-americký bývalý profesionální automobilový závodník , který soutil v CART , Champ Car World Series a IndyCar Series . Je známý pod pezdívkami PT a Vzruení z West Hill . Od roku 2014 je barevným komentátorem pokrytí NBC IndyCar . V roce 2021 závodil na plný úvazek v úvodní sezón Camping World Superstar Racing Experience .

Závodní kariéra

Raná léta

Tracy, fascinovaný auty od dtství, závodil na motokárách v Goodwood Kartways poblí svého rodného msta a do svých 16. let. V 16 letech se v roce 1985 stal nejmladím kanadským ampionem Formule Ford. Ve vku 17 let byl také vítzem finálového závodu Can-Am v historii série; ve stejném závod dosáhl rekordu nejmladího vítze v historii Can-Am.

Tracy se vypracoval na severoamerickou sérii podava s otevenými koly, která vyvrcholila vítzstvím v americkém ampionátu Series Racing 1990 , a díky tomu vytvoil rekord v devíti vítzstvích v jediné sezón.

Penske a Newman/Haas let

Následující rok Tracy soutil ve své první akci IndyCar na Long Beach , kde si pronajal vozidlo od Dale Coyne Racing za 105 000 dolar. Viml si Roger Penske, v polovin sezóny se stal testovacím jezdcem pro Penske Racing . Ve svém prvním závod za tým v Michiganu havaroval a zlomil si levou nohu. Bhem sezóny se zotavil a dvakrát závodil za tým. Byl naplánován na start vybraného potu závod pro Penske v roce 1992 a skonil na startu 11 závod, mnoho z nich jako náhradník za zranného Ricka Mearse . Mears oznámil svj odchod do dchodu na konci sezóny 1992 a Tracy ho nahradil v aut . 3.

Jeho první celý roník soute IndyCar piel v roce 1993 , kde vyhrál ptkrát s jeho prvním vítzstvím na Long Beach a ostatní v Clevelandu , Torontu , Road America a Laguna Seca . Tracy vedl sérii v okruzích a byl svými vrstevníky zvolen nejlepím idiem. Sezóna 1994 zaala pro Tracyho pomalu, protoe v prvních tyech závodech zaznamenal pouhé dva body. Odrazil se od patného startu a v osmi z posledních dvanácti závod skonil na stupních vítz s vítzstvím v Detroitu , Nazarethu a Lagun Seca . Jeho tetí místo ukazující v bodech dalo Penskemu první ti sloty, piem Al Unser, Jr. vyhrál titul a Emerson Fittipaldi druhý.

Poté, co se Penske rozhodla vrátit se ke sputní týmu dvou voz pro rok 1995, se Penske pokusila pevést Tracyinu smlouvu na Bettenhausen Motorsports , nicmén Tracyin otec objevil ve své pvodní smlouv klauzuli, e ji nelze piadit, ím Penske uvázl. Tracy testoval Benetton v Estorilu v roce 1994 a zajel rychlejí as, ne se podailo pilotm Benettonu JJ Lehto a Jos Verstappenovi pro letoní Velkou cenu Portugalska , a na as Gerharda Bergera na pole pro stejný závod ho dlilo jen 0,7 s . Tracy byla nabídnuta pouze omezující smlouva s nkolika zárukami a nakonec se rozhodla zstat v Severní Americe. Tracy bylo povoleno podepsat s Newman/Haas Racing pro sezónu 1995 za 1,5 milionu $, s Penske drí opci po tomto roce, kde vyhrál dva závody ( Austrálie a Milwaukee ) a skonil na 6. míst v ampionátu.

Penske, po neuspokojivém roce 1995, vyuil své monosti a vyrovnal nabídku Newmana/Haase na sezónu 1996 na tyletou smlouvu 3,5 milionu dolar ron. Tracyho návrat byl zklamáním, protoe dokonil sezónu bez vítzství a 13. v ampionátu. Zranní zad ho také pimlo vynechat dva závody. 1997 byla sezóna na horských dráhách, po sob jdoucí vítzství v Nazarethu , Rio de Janeiru a Gateway ho dostaly do vedení bod. Sezóna la z kopce brzy poté, co skonil 26. nebo horí v kadé z posledních pti akcí, aby sklouzl na páté místo v ampionátu. Po neuspokojivém finii v Torontu oznail Tracy svj vz za sraku pro místní média a také ekl, e podvozek Penske je zastaralý a tým by ml zmnit výrobce pneumatik. Penske pokal a do konce sezóny, ne Tracy ukonil, aby dlal kodlivé poznámky o týmu a sponzorech.

Tým Zelené roky

Tracy byla podepsána Team Kool Green pro sezónu 1998 . Tento rok byl pro tým i pro Tracyho bojem, protoe v ádném závod skonil ne lépe ne pátý a skonil zklamáním 13. v ampionátu. Nejnií body roku nastaly v Houstonu, kdy se po sráce se svým týmovým kolegou Dariem Franchittim propadl z druhého místa , co vedlo ke hádce s majitelem týmu Barry Greenem, kdy se Tracy vrátila do box a kdy, kdy vedl Marlboro 500 , se toil bhem opatrného kola 3 kola od cíle.

Nkolik incident na trati i mimo ni bhem roku mu vyneslo hnv úedník CART a byl vylouen z otvíráku sezóny 1999 . Akoli vynechal první závod , Tracy ml stále velmi úspnou sezónu, kdy zaznamenal sedm umístní na stupních vítz a ml vítzství v Milwaukee a Houstonu . V ampionátu skonil tetí.

Sezóna 2000 byla pro Tracyho také úspchem, kdy vyhrál na Long Beach , Road America a Vancouveru a skonil pátý v ampionátu. Tracy sedl na tyi pro Michigan 500 s novou rekordní rychlostí 234,949 mph (378,114 km/h).

Tracyho tvrtý rok s Team Green v roce 2001 byl jedním z nejhorích v jeho kariée, kdy vyhrál bez vítzství a skonil 14. v ampionátu. Rok 2002 byl pro Tracy dalím rokem boje. V Milwaukee vyhrál závod, ale nedokonil 10 z 19 závod a byl 11. v ampionátu.

S Team Green se Tracy vrátila do Indianapolis 500 v roce 2002 poprvé od roku 1995 . Výstraná vlajka pro pípad pozdního závodu pi nehod se objevila tém ve stejnou dobu, kdy míjel Hélio Castroneves za to, co by vedlo závod. Tým Green protestoval proti výsledku, ale oficiální vyetování urilo vdce závodu jako výhradní rozhodnutí inovník závodu. Tracy a Barry Green tvrdili, e bylo rozhodnuto zastavit jezdce CART porazit tamgasty konkurenní Indy Racing League , kterou ídil majitel Indianapolis Motor Speedway Tony George .

Forsythe let

Bhem sezóny 2002 CART byl Team Green koupen Tracyho dlouholetým rivalem Michaelem Andrettim , který ml v úmyslu pesunout tým na IRL, a prodal 7-Eleven sponzorství zaloené na tom, e Tracy zstane v týmu. Tracy nechtl ídit to, co oznaoval jako kraviny, a místo toho se rozhodl pro sezónu 2003 pipojit k týmu Player's Forsythe . Tracy proila jednu z nejlepích sezón v historii CART a stala se tak prvním jezdcem po 32 letech, který vyhrál první ti závody sezóny vítzstvím v Petrohrad , Monterrey a Long Beach . Asi vrchol Tracyho kariéry byl v roce 2003 Molson Indy Toronto , kde vedl vech 112 kol. Tracy také vyhrál Vancouver , Mid-Ohio a Mexico City a vedl 658 kol, získal est pól a deset pódií na cest ke svému prvnímu ampionátu.

Kvli revidovaným zákonm o kanadském tabáku se Player's nemohl vrátit jako sponzor pro následující sezónu. Ve stejné dob zkrachovala spolenost CART a její majetek vydraili u soudu v Indian Kevin Kalkhoven , Paul Gentilozzi a majitel týmu Tracy Gerald Forsythe . Nedostatek sponzorských penz týmu rozhodn nepomohl a Tracy nedokázal v roce 2004 obhájit prvenství . Skonil tvrtý v sérii, s vítzstvími na Long Beach a Vancouveru .

Sezóna 2005 zaala pro Tracyho silná. Po pti závodech vedl bodové poadí, vyhrál v Milwaukee a Clevelandu . Smla a chyby vak charakterizovaly zbytek jeho sezóny. Vedl v Torontu, kdy mu dolo palivo a havaroval sám, zatímco vedl v Denveru . Jeho mistrovské nadje ukonila tvrdá nehoda se Sébastienem Bourdaisem v Las Vegas . Tracy skonil druhý rok v poadí tvrtý v poadí.

V kvtnu 2006 bylo oznámeno, e Tracy znovu podepsal smlouvu s Forsythe Racing na dalích pt sezón. Bhem Velké ceny San Jose udlala Tracy chybu, kdy vstoupila do zatáky a sjela z trat do výbhové oblasti. Kdy se vrátil na tra, kdy vjel do cesty Alex Tagliani je bez míení Team Australia vozu, protoe zakulacené slepý roh, zpsobí kolizi, která zniila pední ást Tagliani vozu a vzal oba ovladae ze závodu. Po havárii se Tagliani rozzloben postavil Tracymu do box a poadoval, aby zaplatil kodu. Tracy poté varovala Taglianiho, aby se ho nedotýkal, ale ten petrvával a nakonec oba mui dostali ránu, ne je oddlili úedníci Champ Car. Tracy si vimla, e Tagliani ml pi rvace stále na hlav pilbu. Oba mui dostali pokutu, zatímco Tracy dostal podmínku na ti závody a ztratil sedm bod.

Paul Tracy a Sébastien Bourdais v konfrontaci na Grand Prix Denveru 2006

Bhem dalího závodu v Denveru se Tracy a francouzský jezdec Newman-Haas Sébastien Bourdais v posledním kole v druhém kole srazili poté, co se Tracy pokusil projet. Bourdais stril Tracyho, který si pak sundal helmu a vyhrooval bojem, a Bourdais odeel. Tracy byl ukotven o ti body v ampionátu a dostal pokutu 25 000 USD. Bourdais poadoval, aby byl Tracy pozastaven, protoe ml pocit, e ho Tracy stálo nkolik bod, které mohl pouít k rozíení svého náskoku v bodovém hodnocení ped Tracyho týmovým kolegou AJ Allmendingerem .

Tracy kritizovala Bourdaise za to, e se s ním po incidentu nepotýkal: koda, e si nesundal helmu, pak bychom opravdu mli vyeené vci. Ale Francouzi si helmy vdy nechávají zapnuté. Tracy poznámky bagatelizovala a tvrdila, e jsou vtipem. Bourdais vystelil zpt na Tracyho a ekl: "Asi nejsem hokejista a nevidl jsem ho ani sundávat helmu. Myslím, e pokud chce s nkým bojovat, je ve patném sportu." Tagliani dodal: "ekl jsem, e by ml (Tracy) nosit svrací kazajku, protoe to je jediná vc, která by ho mohla udret pod kontrolou. A Sébastien ekl, e s tím neme dál ídit, take moná je to jediná vc, která by ho mohla dret mimo. problémy".

Bourdais, Tagliani a Quebec, jezdec Andrew Ranger, poádali, aby dav vypískal Tracyho na dalím závod v Montrealu , o víkendu 26. srpna. Bhem rozcviek a kvalifikací v Montrealu dav na okruhu Gilles Villeneuve hlasit vypískal Tracyho . Bhem tradiní prezentace idi ped závodem vak Tracy nosil pi zápasových gestech masku pipomínající masku Modrého démona a vlajku Quebecu a fanouci se na nj zaali hát. Tracy dokonil závod se zpodním detm na druhém míst za Bourdais následující pondlí. Fanouci Tracymu fandili, kdy na pódiu nosil vlajku Quebecu.

V listopadu 2006 byl Tracy zrann pi jízd na tykolce , ale zaalo se ukat, e skoil do golfového vozíku písenou past . Tracy tuto fámu popel a uvedl, e nevlastní ani golfový vozík. V lednu 2007, Tracy slíbil vyhrát titul Champ Car 2007 . Nicmén 14. dubna bhem tréninku na Long Beach narazil do betonové bariéry a utrpl zlomeninu obratle, která ho donutila vynechat závod a dalí v Houstonu . Na konci kvtna mu lékai dali zelenou, aby se 10. ervna vrátil do závodu na závod v Portlandu .

Kariéra série IndyCar

V návaznosti na sjednocení závod s otevenými koly v Severní Americe oznámil Forsythe, e v roce 2008 nebude pokraovat v závod v sérii IndyCar schválené IRL , ale pvodn odmítl uvolnit Tracyho z jeho smlouvy, co nutilo strany do soudních spor. Zpodní znamenalo Tracy nemohl najít na plný úvazek jízdu na sezónu, objevit jen Forsythe v Champ Car schválil 2008 závod v Long Beach a pro Subway -sponsored Vision Racing / Walker Racing spoleného úsilí v Rexall Edmonton Indy , dokonovací práce 4. místo

Tracy jel omezený plán pro KV Racing Technology sponzorovanou Geico Insurance, skonil 9. v Indianapolis 500 a také bel závody v Milwaukee (pro AJ Foyt Enterprises ), Edmonton, Toronto, Mid-Ohio a Watkins Glen.

V roce 2010 by se Tracy pokusila o 6 závod, ti s KV Racing a ti s Dreyer & Reinbold Racing . Tracyho nejlepí byl estý v Edmontonu s KV. Nepodailo se mu kvalifikovat na Indianapolis 500 . Následující rok Tracy oznámil, e se vrátí do Dreyer & Reinbold Racing ve voze 23 WIX Filters pro rok 2011 Indianapolis 500 . Tracy by v roce 2011 uskutenil est dalích start s Dragon Racing Jaye Penske , závodil s vozem íslo 8 Make A Wish Foundation /ARMA Energy na Long Beach, v Texasu, Torontu a Edmontonu. Tracy také závodil za draka na mistrovství svta IZOD IndyCar 2011 v Las Vegas, kde se podílel na 15 -ti pileupech v 11. kole, které vyústily ve smrt Dana Wheldona . Tracy oznámil, e po nehod odstoupí ze závod na otevených kolech.

Ostatní závody

Tracy fuoval do NASCAR Busch Series a pokusil se získat smlouvu na celou sezónu v roce 2007 . Po patných výsledcích v prvních tech Buschových závodech vak Tracy pehodnotila a zstala v Champ Car. Tracy také soutil v jednom závod Camping World Truck Series v roce 2008 na Texas Motor Speedway , kde skonil 20. pro Germain Racing.

V ervenci 2013 bel Tracy v Stadium Super Trucks , kde debutoval v Torontu.

Osobní

Tracy byla tikrát vdaná a má dv dti. Sídlí v Scottsdale v Arizon . Dne 16. ervence 2015 Tracy oznámil prostednictvím svého Instagramu, e se stal obanem Spojených stát pi zachování obanství Kanady. Pro své spojení s West Hill v Torontu je pezdíván The Thrill from West Hill .

Tracy také fuoval jako profesionální sjezda na horských kolech. Závodil za Yeti Bicycles a ve tíd profi se úastnil slavných cyklistických závod, jako je legendární Kamikaze na Mammoth mountain. Spolenost Penske vyvinula speciální odpruenou vidlici vzhru nohama pro Yeti Cycles a Tracy. Spolenost Kaiser Aerospace ve spolupráci s Yeti Cycles postavila pro Tracy jedno z prvních termoplastických kol z uhlíkových vláken za cenu 500 000 dolar.

Drobnosti

Tracy se objevila jako speciální doplnk na obrazovce v epizod The Littlest Hobo s názvem Torque (1985, sezóna 6).

Výsledky motoristického sportu

Shrnutí kariéry

Sezóna Série tým Vz . Závody Poláci Vyhrává Body Pozice
1986 ada Can-Am Horst Kroll Racing 38 1 1 1 20 8. místo
1988 Americká závodní série HFC Hemelgarn Racing 71/81 11 0 1 58 9. místo
1989 Americká závodní série HFC Maple Leaf Racing 9 11 0 0 65 8. místo
1990 Americká závodní série Landford Racing 90 14 7 9 214 1.
1991 Svtová ada PPG Indy Car Dale Coyne Racing 39 1 0 0 6 21
Penske Racing 17 3 0 0
1992 Svtová ada PPG Indy Car Penske Racing 7/4 11 2 0 59 12. místo
1993 Svtová ada PPG Indy Car Penske Racing 12 16 2 5 157 3. místo
1994 Svtová ada PPG Indy Car Penske Racing 3 16 4 3 152 3. místo
Formule jedna Sedm mírných Benetton Ford Testovací idi
1995 Svtová ada PPG Indy Car Newman/Haas Racing 3 17 0 2 115 6. místo
1996 Svtová ada PPG Indy Car Penske Racing 3 14 3 0 60 13. místo
1997 PPG CART World Series Penske Racing 3 16 2 3 121 5. místo
1998 FedEx Championship Series Tým KOOL Green 26 19 0 0 61 13. místo
1999 FedEx Championship Series Tým KOOL Green 26 19 0 2 161 3. místo
2000 FedEx Championship Series Tým KOOL Green 26 20 1 3 134 5. místo
2001 FedEx Championship Series Tým KOOL Green 26 20 0 0 73 14. místo
2002 FedEx Championship Series Tým KOOL Green 26 18 0 1 101 11. místo
Indy Racing League Tým Green 26 1 0 0 40 34
2003 Svtová série Champ Car Player's Forsythe Racing 3 18 6 7 226 1.
2004 Svtová série Champ Car Mistrovství svta Forsythe 1 14 3 2 254 4. místo
2005 Svtová série Champ Car Mistrovství svta Forsythe 3 13 3 2 246 4. místo
2006 Svtová série Champ Car Mistrovství svta Forsythe 3 13 0 0 209 7. místo
ada NASCAR Busch Frank Cicci Racing 34 5 0 0 372 76
Biagi Brothers Racing 4 1 0 0
Série sportovních voz Grand-Am Rolex Michael Shank Racing 6 3 0 0 59 63
2007 Svtová série Champ Car Mistrovství svta Forsythe 3 12 0 1 171 11. místo
Série sportovních voz Grand-Am Rolex Michael Shank Racing 6 1 0 0 15 71.
2008 Série IndyCar Forsythe/Pettit Racing 3 1 0 0 51 33. místo
Vision Racing 22 1 0 0
ada kamion NASCAR Craftsman Germain Racing 9 1 0 0 103 84
2009 Série IndyCar KV Racing Technology 15/5 5 0 0 113 23. místo
AJ Foyt Enterprises 14 1 0 0
2010 ada IZOD IndyCar KV Racing Technology 15 2 0 0 91 27. místo
Dreyer & Reinbold Racing 24 3 0 0
2011 ada IZOD IndyCar Draí závody 8 5 0 0 68 29
Dreyer & Reinbold Racing 23 1 0 0
2012 Série sportovních voz Grand-Am Rolex Doran Racing 77 4 0 0 145 15. místo
Akce Express Racing 5 2 0 0

Výsledky amerických závod na otevených kolech

( klí )

Americká závodní série

Výsledky American Racing Series
Rok tým 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Hodnost Body
1988 Hemelgarn Racing PHX
1
MIL
15
POR
4
CLE
11
TOR
14
MEA
13
POC MDO
5
ROA
14
NAZ
6
MAS
8
MIA
14
9. místo 58
1989 Maple Leaf Racing PHX
2
LBH
13
MIL
14
DET
11
POR
2
MEA
4
TOR
16
POC
12
MDO
3
ROA
10
NAZ
15
ZPODNÍ 8. místo 65
1990 Landford Racing PHX
1
LBH
1
MIL
1
DET
8
POR
1
CLE
1
MEA
1
TOR
1
DEN
15
VAN
5
MDO
1
ROA
1
NAZ
10
MAS
12
1. 214

KOÍK / Champ Car

Výsledky CART / Champ Car Series
Rok tým Podvozek Motor 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Hodnost Body
1991 Dale Coyne Racing Lola T90/00 Cosworth DFS V8 t SRF LBH
22
PHX INDY
Wth
MIL DET POR CLE MDW TOR 21 6
Penske Racing Penske PC-19 Chevrolet 265A V8 t MCH
21
DOUP DODÁVKA MDO ROA NAZ
7
MAS
25
1992 Penske Racing Penske PC-20 Chevrolet 265A V8 t SRF PHX
4
LBH INDY
20
12. místo 59
Penske PC-21 Chevrolet 265B V8 t DET
16
POR MIL NHA TOR
21
MCH
2
CLE
19
ROA
17
VAN
23
MDO
2
NAZ
3
MAS
16
1993 Penske Racing Penske PC-22 Chevrolet 265C V8 t SRF
21
PHX
16
LBH
1
INDY
30
MIL
20
DET
9
POR
3
CLE
1
TOR
1
MCH
19
NHA
2
ROA
1
VAN
13
MDO
25
NAZ
3
MAS
1
3. místo 157
1994 Penske Racing Penske PC-23 Ilmor 265D V8 t SRF
16
PHX
23
LBH
20
MIL
3
DET
1
POR
3
CLE
3
TOR
5
MCH
16
MDO
2
NHA
2
VAN
20
ROA
18
NAZ
1
MAS
1
3. místo 152
Mercedes-Benz 500I V8 t INDY
23
1995 Newman/Haas Racing Lola T95/00 Ford XB V8 t MIA
27
SRF
1
PHX
4
LBH
28
NAZ
26
INDY
24
MIL
1
DET
8
POR
18
ROA
2
TOR
8
CLE
26
MCH
23
MDO
2
NHA
23
VAN
8
MAS
2
6. místo 115
1996 Penske Racing Penske PC-25 Mercedes-Benz IC108C V8 t MIA
23
RIO
19
SRF
22
LBH
4
NAZ
5
USA
7
MIL
3
DET
17
POR
27
CLE
9
TOR
5
MCH
Wth
MDO ROA
12
VAN
18
MAS
29
13. místo 60
1997 Penske Racing Penske PC-26 Mercedes-Benz IC108D V8 t MIA
2
SRF
19
LBH
7
NAZ
1
RIO
1
GAT
1
MIL
6
DET
Wth
POR
7
CLE
7
TOR
10
MCH
4
MDO
27
ROA
28
VAN
28
MAS
26
FON
26
5. místo 121
1998 Tým KOOL Green Reynard 98i Honda HRK V8 t MIA
27
STK
5
LBH
25
NAZ
5
RIO
25
GAT
26
MIL
7
DET
7
POR
28
CLE
19
TOR
14
MCH
9
MDO
5
ROA
6
VAN
11
MAS
8
HOU
20
SRF
23
FON
14
13. místo 61
1999 Tým KOOL Green Reynard 99i Honda HRS V8 t MIA STK
11
LBH
21
NAZ
3
RIO
15
GAT
19
MIL
1
POR
5
CLE
4
ROA
11
TOR
2
MCH
3
DET
2
MDO
2
CHI
23
VAN
18
MAS
4
HOU
1
SRF
7
FON
18
3. místo 161
2000 Tým KOOL Green Reynard 2 Ki Honda HR-0 V8 t MIA
3
LBH
1
RIO
3
STK
6
NAZ
10
MIL
15
DET
20
POR
18
CLE
19
TOR
3
MCH
7
CHI
19
MDO
16
ROA
1
VAN
1
MAS
11
GAT
18
HOU
4
SRF
17
FON
24
5. místo 134
2001 Tým KOOL Green Reynard 01i Honda HR-1 V8 t MTY
3
LBH
4
TXS
NH
NAZ
3
STK
18
MIL
24
DET
14
PI
21
CLE
24
TOR
6
MCH
7
CHI
12
MDO
4
ROA
26
VAN
26
LAU
10
ROC
6
HOU
24
MAS
18
SRF
14
FON
24
14. místo 73
2002 Tým KOOL Green Reynard 02i Honda HR-2 V8 t MTY
8
LBH
7
11. místo 101
Lola B02/00 STK
19
MIL
1*
MAS
17
POR
17
CHI
9
TOR
16
CLE
3
VAN
2*
MDO
18
ROA
13*
MTL
4
DEN
8
ROC
19
MIA
12
SRF
3
FON
17
MXC
16
2003 Player's Forsythe Racing Lola B02/00 Ford XFE V8 t STP
1*
MTY
1*
LBH
1
BRH
17
LAU
12
MIL
12
MAS
3
POR
2*
CLE
2*
TOR
1*
VAN
1*
ROA
15
MDO
1*
MTL
6
DEN
4
MIA
16
MXC
1*
SRF
13
FON
NH
1. 226
2004 Mistrovství svta Forsythe Lola B02/00 Ford XFE V8 t LBH
1*
MTY
7
MIL
17
POR
3
CLE
17
TOR
5
VAN
1*
ROA
12
DEN
2*
MTL
4
MAS
10
LAS
18
SRF
4*
MXC
10
4. místo 254
2005 Mistrovství svta Forsythe Lola B02/00 Ford XFE V8 t LBH
2
MTY
15
MIL
1
POR
3
CLE
1
TOR
16
EDM
3
SJO
2
DEN
16
MTL
8
LSV
17
SRF
17
MXC
3
4. místo 246
2006 Mistrovství svta Forsythe Lola B02/00 Ford XFE V8 t LBH
17
HOU
2
MTY
4
MIL
16
POR
7
CLE
16
TOR
2
EDM
5
SJO
15
DEN
6
MTL
2
ROA
10
SRF
4
MXC 7. místo 209
2007 Mistrovství svta Forsythe Panoz DP01 Cosworth XFE V8 t LSV
3
LBH
Wth
HOU POR
10
CLE
1
MTT
15
TOR
14
EDM
5
SJO
11
ROA
12
ZOL
10
ASN
17
SRF
9
MXC
5
11. místo 171

Série IndyCar

Výsledky ady IndyCar
Rok tým Podvozek Ne. Motor 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Hodnost Body
2002 Tým Green Dallara IR-02 26 Chevrolet Indy V8 HMS PHX FON NAZ INDY
2
TXS PPIR RIR KAN NSH MCH KTY GAT CHI TX2 34 40
2008 Forsythe/Pettit Racing Panoz DP01 3 Cosworth XFE V8 t HMS
STP
STK 1
DNP
LBH 1
11
KAN
INDY
MIL
TXS
IOW
RIR
WGL
NSH
MDO
33. místo 51
Vision Racing Dallara IR-05 22 Honda HI7R V8 EDM
4
KTY
SNM
DET
CHI
SRF 2
2009 KV Racing Technology Dallara IR-05 15 STP
LBH
KAN
INDY
9
WGL
20
TOR
19
EDM
6
KTY
23. místo 113
5 MDO
7
SNM
CHI
STK
HMS
AJ Foyt Enterprises 14 MIL
17
TXS
IOW
RIR
2010 KV Racing Technology Dallara IR-05 15 SAO
STP
ALA
LBH
KAN
INDY
DNQ
TXS
IOW
TOR
13
EDM
6
MDO
SNM
CHI
27. místo 91
Dreyer & Reinbold Racing 24 WGL
14
KTY
12
STK
22
HMS
2011 Draí závody Dallara IR-05 8 STP ALA LBH
16
SAO TXS1
12
TXS2
13
MIL IOW TOR
16
EDM
26
MDO NHM SNM BAL STK KTY LVS 3
C
29 68
Dreyer & Reinbold Racing 23 INDY
25
1 Spuste stejný den.
2 Neplatné, exhibiní závod.
3 Las Vegas Indy 300 byl oputn po Dan Wheldon zemel na zranní pi nehod 15 automobil 11. kole.

Indianapolis 500

Rok Podvozek Motor Start Dokonit tým
1991 Lola T9000 Cosworth Wth Dale Coyne Racing
1992 Penske PC-21 Chevrolet B 19 20 Penske
1993 Penske PC-22 Chevrolet C. 7 30 Penske
1994 Penske PC-23 Ilmor - Mercedes 25 23 Penske
1995 Lola T9500 Ford-Cosworth XB 16 24 Newman/Haas
2002 Dallara Chevrolet 29 2 Tým Green
2009 Dallara Honda 13 9 KV
2010 Dallara Honda DNQ KV
2011 Dallara Honda 25 25 Dreyer & Reinbold

Závody sportovních voz

Can-Am

Výsledky ady Can-Am
Rok tým 1 2 3 4 Hodnost Body
1986 Horst Kroll Racing MOS1
SOUET
GAT
MOS2
1
8. místo 20

Série sportovních voz Grand-Am Rolex

( klí ) (Závody tun oznaují pole position, výsledky jsou celkové / tída )

Výsledky ady sportovních voz Grand-Am Rolex
Rok tým Udlat Motor Tída 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Hodnost Body
2006 Michael Shank Racing Riley Lexus DP DEN
54/27
MEX
3/3
DOM LBH VIR ZPODNÍ PHX LRP WAT1 DEN 2
4/4
BAR WAT2 INF MIL 63 59
2007 Michael Shank Racing Riley Lexus DP DEN
26/16
MEX DOM VIR ZPODNÍ LRP WAT1 MDO DEN 2 IOWA CGV BAR WAT2 INF MIL 71. 15
2012 Doran Racing Dallara Brod DP DEN
7/7
BAR DOM NJ
21/8
BIP MDO RA WAT1
10/10
IMS
16/6
WAT2 15. místo 145
Akce Express Racing Chevrolet Korveta CGV
3/3
MAS
9/9
LRP

24 hodin Daytona

Rok Tída Ne tým Auto Motor Spolujezdci Kulky Pozice Tída Pos.
2006 DP 6 Spojené státy Michael Shank Racing Riley Lexus Spojené státyPaul Mears Jr. Mike Borkowski Ken Wilden
Spojené státy
Kanada
168 54 DNF 27 DNF
2007 DP 6 Spojené státy Michael Shank Racing Riley Lexus Spojené státy Vevdoucí AJ Henri Zogaib Ian James
Spojené státy
Spojené státy
595 26 16
2012 DP 77 Spojené státy Doran Racing Dallara DP-01 Ford 5.0L V8 Spojené státyJim Lowe
Spojené státyBurt Frisselle
Spojené státyBrian Frisselle Billy Johnson
Spojené státy
748 7 7

NASCAR

( klí ) ( Tuné  - pole position udlené kvalifikaním asem. Kurzíva  - pole position získaná bodovým hodnocením nebo tréninkovým asem. * - Vedla vtina kol. )

Série Busch

Výsledky ady NASCAR Busch
Rok tým Ne. Udlat 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 NBGNC Pts
2006 Frank Cicci Racing 34 Chevy 24. DEN
CAL LVS
36
ATL BRI TEX NSH PHO TAL
35
RCH DAR CLT DOV NSH KEN MLW 28. DEN
CHI NHA MAR GTY IRP GLN MCH BRI CAL
42
RCH DOV KAN CLT MEM TEX PHO DOM 76 372
Biagi Brothers Racing 4 Vyhnout se MXC
37

emeslník Truck Series

Výsledky série NASCAR Craftsman Truck
Rok tým Ne. Udlat 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 NCTSC Pts
2008 Germain Racing 9 Toyota DEN CAL ATL MAR KAN CLT MFD DOV TEX MCH MLW MEM KEN IRP NSH BRI GTW NHA JÁ PROTI TAL MAR ATL TEXT
20
PHO DOM 84 103

Stadion Super Trucks

( klí ) ( Tuné  - pozice na pólu. Kurzíva  - nejrychlejí kvalifikace. * - Vedla vtina kol. )

Výsledky na stadionu Super Trucks
Rok 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 SSTC Pts Ref
2013 PHO LBH LAN SDG SDG STL TOR TOR
7
CRA CRA OCF OCF OCF CPL 25. místo 14
2014 STP STP LBH IMS IMS DET DET DET AUS TOR
6
TOR
4
OCF OCF CSS LVV LVV 20. místo 33
2016 ADE ADE ADE STP STP LBH LBH DET DET DET VLEK VLEK VLEK TOR
9*
TOR
12
CLT CLT OCF OCF SRF SRF SRF 30 24

Superstar závodní záitek

( klí* - Vtina kol vedla. 1  - Heat 1 vítz. 2  - vítz 2 Heat.

Výsledky Superstar Racing Experience
Rok Ne. 1 2 3 4 5 6 SRXC Pts
2021 13 STA
9
KNX
12
ELD
5*
IRP
8
SLG
11
NSV
5
7. místo 121

* Sezóna stále probíhá

Viz také

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Bohdana Bureš

Tento článek o Paul Tracy mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.

Irena čížková

Děkuji. Pomohl mi článek o Paul Tracy.

Stella Valenta

Potěšilo mě, že jsem našel tento článek o Paul Tracy.

Ivana Ježková

Tento článek o Paul Tracy mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.