Mezinárodní letit CassidyVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Mezinárodní letit Cassidy, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Mezinárodní letit Cassidy, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Mezinárodní letit Cassidy, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Mezinárodní letit Cassidy, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Mezinárodní letit Cassidy, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Mezinárodní letit Cassidy. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Mezinárodní letit Cassidy
souhrn
Typ letit Veejnost
Operátor Vláda
Slouí Kiritimati
Umístní Banán
Nadmoská výka  AMSL 5 ft / 2 m
Souadnice 01 ° 59'10 "N 157 ° 20'59" W / 1,98611 ° N 157,34972 ° W / 1,98611; -157,34972 Souadnice: 01 ° 59'10 "N 157 ° 20'59" W / 1,98611 ° N 157,34972 ° W / 1,98611; -157,34972
Mapa
CXI sídlí v Kiribati
CXI
CXI
Poloha letit v Kiribati
Pistávací dráhy
Smr Délka Povrch
m ft
26. 8. 2 103 6 900 Asfalt
Zdroj: DAFIF

Cassidy Mezinárodní letit ( IATA : CXI , ICAO : PLCH ) je letit se nachází severn od Banana , osady na Kirimati (vyslovováno Christmas) ostrov Kiribati . Do roku 2018 to bylo jediné letit v kiribatské ásti Line Islands s kódem IATA nebo ICAO .

Na letit slouí spolenost Fiji Airways z Nadi , Fidi a Honolulu , Spojené státy americké, ale ne bhem pandemie COVID-19 a uzavírání mezinárodních hranic. Jeliko ani Air Kiribati, ani Coral Sun Airways nevlastní letadla schopná létat mezi Kiritimati a Gilbertovými ostrovy , kde se nacházejí vechna ostatní provozní letit v Kiribati, neexistují ádné vnitrostátní lety odtamtud do ani z Kiritimati, ale pouze vnitrostátní lety mezi temi hlavními Liniové ostrovy .

Spolenost Coral Sun Airways vak na svých webových stránkách prohlauje, e spolenost zvauje nákup vtího letadla schopného létat na Line Islands a Phoenix Islands .

Djiny

Bhem druhé svtové války se Spojené státy Army Air Forces Air Transport Command pouívalo letit jako tankovací na svém tichomoském dopravní cesty z Havaje na Canton Island pro lety do Austrálie a Nového Zélandu, stejn jako pedstavovat bod pro útoky na Gilbert ostrovech , poté ásten obsazené Japonskem . Letit bylo bhem války znan rozíeno a konfiguraci vzletové a pistávací dráhy druhé svtové války lze na leteckých fotografiích stále vnímat jako oputné pistávací dráhy a parkovací plochy letadel.

název

Mezinárodní letit Cassidy bylo pvodn pojmenováno podle pilota americké armády z druhé svtové války Wilbura Laytona Casadyho, jeho letadlo se zítilo poblí ostrova 23. bezna 1942. Název zstal a nkdy v 80. letech minulého století a odkazovalo se na nj v mnoha knihách a v lánku Sports Illustrated. o rybolovu v Kiribati. Není jasné, kdy se pravopis zmnil, ale nyní pouívá mezinárodní letit hláskování Cassidy.

Zaízení

Fiji Airways Boeing 737 od Nadi traových Honolulu na mezinárodním letiti Cassidy. Náklad byl vyloen.

Na letit je v nadmoské výce 5 stop (1,5 m) nad zlou hladinou moe . Má jednu dráhu oznaenou 08/26 s asfaltovým povrchem o rozmrech 2 103 x 30 metr (6 900 ft × 98 ft).

Letecké spolenosti a destinace

Letecké spolenosti Destinace
Air Kiribati Tabuaeran , Teraina
Fiji Airways Honolulu , Nadi

Sluba Air Pacific

Dne 29. srpna 2008 spolenost Air Pacific (nyní Fiji Airways) oznámila, e od 2. záí 2008 pozastaví lety na letit a zpt. Rozhodnutí bylo uinno kvli zhorujícímu se povrchu dráhy, který byl po inspekci spolenosti Air povaován za nebezpený Tichomoský personál a specializovaní inenýi dráhy. Sluba byla obnovena 25. kvtna 2010. Bhem období spolenost Air Pacific nenabízela své sluby na Fidi a ve Spojených státech, americká spolenost Te Mauri Travel nabídla prozatímní charterové lety do Kiritimati.

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Vladimir šťastná

Skvělý příspěvek o Mezinárodní letit Cassidy.

Gabriel Růžička

Nevím, jak jsem se dostal k tomuto článku o Mezinárodní letit Cassidy, ale moc se mi líbil.

Jaromir Pešek

Pro ty, jako jsem já, kteří hledají informace o Mezinárodní letit Cassidy, je to velmi dobrá volba.