Kazetový singlVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Kazetový singl, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Kazetový singl, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Kazetový singl, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Kazetový singl, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Kazetový singl, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Kazetový singl. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

kazetový singl
Logo ochranné známky Cassette Single
CassetteSingle1.jpg
Vydáno vydavatelstvím Parlophone ve Velké Británii, píse Tiny Turnerové z roku 1995 GoldenEye jako kazetový singl, na stran 1 je uveden standardní 'edit' a rozíený 'club edit'.
Typ média Magnetická páska
Kódování Analogový signál
Kapacita Celkem 1030 minut (36 skladeb/verzí), nkdy se opakuje na obou stranách
 Mechanismus tení Pásková hlava
Standard Kompaktní kazeta
Rozmry 103 × 64 × 12 mm
Pouívání Pehrávání zvuku
Vydáno 1980 ( 1980 )

Kazeta single ( CS ), známá také pod ochrannou známkou cassingle nebo aktivovány jako ochrannou známkou Cassette Single , je hudební jediný dodáván ve form kompaktní kazety . Kazetový singl byl poprvé pedstaven v roce 1980 .

Djiny

Debutový singl C · 30 C · 60 C · 90 Go od Bow Wow Wow (katalogové íslo TCEMI 5088) byl úpln prvním kazetovým singlem vydaným na celém svt, který v roce 1980 vydala spolenost EMI ve Spojeném království (UK) . Ve Spojených státech amerických (USA) vydal první kazetový singl A&M a IRS Records v roce 1982 s Go-Go's Vacation , který obsahoval dv písn dostupné na obou stranách kazety.

Zpoátku byl dodáván kazetový singl obsahující dv nebo ti verze primárního singlu, nkdy také spolen s písní B-side . Na prvních kazetových singlech bylo obvykle k dispozici 4 a 20 minut hudby, akoli pozdjí nabídky byly k dispozici s pti nebo esti rznými verzemi písní.

Britská nezávislá gramofonová spolenost ZTT Records dobe vyuila kazetový jednotný formát do roku 1984 , piem singly od Frankie Goes to Hollywood , Art of Noise a Propaganda vycházejí v unikátních verzích na kompaktních kazetách.

Americké nahrávací spolenosti zaaly uvolovat magnetofonové singly ve velkém mítku v roce 1987, kdy vinyl rekordní albové prodeje byly klesající ve prospch magnetofonových nahrávek; kazetový singl ml podobným zpsobem nahradit 7palcový rekord 45 otáek za minutu.

Jediný formát kazety byl pouit jako propagace v devadesátých letech minulého století, piem spolenost Disney dávala návtvníkm propaganích akcí Hercules cassingle .

Obal

Relativn moderní kazetový singl (od TATu ) v obalu O case. Tento singl se prodává pouze v pípad O a nemá vloku.

Pvodn byla vtina kazetových singl vydávána v tlustém papírovém obalu, který sklouzl po vnjí stran kazety. To se pak obvykle smrovalo zabalené v celofánovém plastu. Nkteré dvouhry obsahovaly jednu píse na kadé stran, stejn jako 7palcové záznamy o 45 otákách za minutu, ale jiné opakovaly písn na obou stranách. Na nkterých trzích kazetové singly obecn pouívaly stejný obal jako standardní kazety, tuhou plastovou krabiku se skládanou vlokou z vloeného papíru.

Jak byla vydána kazetová maxi single nebo extended play (EP), bylo zalenno sloitjí balení, které vypadalo podobn jako balení bné albumové kazety. Ty byly umístny do standardních pevných plastových kazetových pouzder se skládanou vlokou z papíru/kartonu. Na rozdíl od celoveerního kazetového alba lo vesms pouze o jednu oboustrannou vloku místo rozíeného skládání (to druhé bylo poadováno pro texty písní a dalí dodatené informace, které se obvykle nacházejí na albech). Maxi-singly obvykle obsahovaly tyi nebo více verzí jedné písn; tj .: obvykle 7palcový singl, verze alba, kratí úprava rádia a píleitostn úprava klubu nebo tanení mix a 12palcová rozíená verze. Mezi dalí monosti me patit verze a cappella a / nebo instrumentální verze. Alternativn nkteré kazetové singly obsahovaly odliné verze dvou rzných písní, jako v ' dvojité A-stran '.

Popularita

Akoli kazeta dosáhla vysoké popularity v pozdních sedmdesátých létech, kvli vudypítomnosti mobilních zaízení, jako je Sony Walkman , boombox a kazetové pehrávae do auta , kazetové singly nikdy nepekonaly gramofonové desky, a to dokonce tém ve stejné míe jako kazetová alba hotová. V USA byly kazetové singly zcela vyazeny do poloviny roku 2000. Jedním z dvod jejich mení popularity byla skutenost, e se jevily jako neefektivní vyuívání médií spotebiteli; kazetový singl zabíral stejný úloný prostor jako celé album. V dubnu 2013 vak psychedelická rocková skupina MGMT vydala první singl ze svého tetího alba jako kazetový singl a v íjnu 2014 vyla kazeta Great Big Happy Green Moonface od spolenosti Polaris , první vydání kapely za patnáct let. V roce 2020 vydala Lady Gaga kazetové singly pro své písn Stupid Love a Rain on Me z alba Chromatica, které se staly jejím prvním singlem ve formátu.

Reference

Opiniones de nuestros usuarios

David Soukup

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Kazetový singl napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.

Magdalena Mrázek

Konečně! V dnešní době se zdá, že pokud nepíší články o deseti tisících slovech, nejsou šťastní. Redaktoři obsahu, toto ANO je dobrý článek o Kazetový singl.

Lukas červenková

Článek o Kazetový singl je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.

Ema Nemcová

V tomto příspěvku o Kazetový singl jsem se dozvěděl věci, které jsem nevěděl, takže teď můžu jít spát.

Vaclav Filip

Můj táta mě vyzval, abych udělal domácí úkol, aniž bych použil cokoli z Wikipedie, řekl jsem mu, že to zvládne prohledáním mnoha jiných stránek. Naštěstí jsem našel tento web a tento článek o Kazetový singl mi pomohl dokončit můj úkol. Málem jsem upadl do pokušení jít na Wikipedii, protože jsem nemohl najít nic o Kazetový singl, ale naštěstí jsem to našel zde, protože pak táta zkontroloval historii procházení, aby zjistil, kde byl. Dokážete si představit, že se dostanu na Wikipedii? Naštěstí jsem našel tento web a článek o Kazetový singl zde. Proto vám dávám svých pět hvězdiček.