elezniní stanice CastletonVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o elezniní stanice Castleton, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o elezniní stanice Castleton, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o elezniní stanice Castleton, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o elezniní stanice Castleton, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o elezniní stanice Castleton, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o elezniní stanice Castleton. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castleton
Národní eleznice
Castleton (Rochdale) elezniní stanice.jpg
Umístní Castleton , Rochdale,
Anglie
Odkaz na míku SD883106
ízeno Severní
Platformy 2
Jiná informace
Kód stanice CAS
Klasifikace DfT kategorie F1
Djiny
Oteveno 1875
Cestující
2015/16 Stabilní 0,148 milionu
2016/17 Zvýit 0,170 milion
2017/18 Pokles 0,167 milionu
2018/19 Zvýit 0,179 milionu
2019/20 Pokles 0,172 milion
Poznámky
Statistiky cestujících z Úadu pro eleznice a silnice

elezniní stanice Castleton slouí Castletonu v metropolitní tvrti Rochdale ve Velkém Manchesteru v Anglii . Je to 8¾ mil (14 km) severn od Manchesteru Victoria na Caldervale Line provozované a spravované spoleností Northern .

Djiny

Pvodní stanice byla otevena v roce 1839 v Blue Pits na západní stran mostu Rochdale-Manchester Road. Pvodn se jmenoval Blue Pits pro Heywood . Souasná stanice byla otevena 1. listopadu 1875. eleznice Liverpool a Bury z Boltonu (prodlouená z Boltonu a dále v roce 1848, aby se pipojila k dívjí poboce M&L Heywood díve otevené v roce 1841, kterou provozovali kon), se pipojovala k hlavní trati v trojúhelníková kiovatka kousek na jih od stanice. To bylo najednou runé osobní a nákladní trasy asto pouívané vlaky vyhnout runé oblasti Manchesteru, ale byl uzaven pro cestující dne 5. íjna 1970.
Stanice byla také souástí Oldham smyky linky, na které byly prostednictvím slueb do Oldham pes Rochdale . Tato trasa byla uzavena v roce 2009 a nyní byla pestavna pro pouití lehkou eleznicí Manchester Metrolink .

Sluby

V pondlí a sobotu je denní sluba v kadém smru plhodinová. Od 4. ervna 2018, krom nkolika hodin ve pice / pozdji veer a v nedli, je základním vzorem to, aby vlaky zaaly v Rochdale a poté zastavovaly na vech stanicích vetn Castletonu do Manchesteru Victoria a pokraovaly pes Salford Central, Salford Crescent, Bolton a Darwen do Blackburnu, piem alternativní vlaky pokraovaly do Clitheroe .

V nedli je model sluby hodinový mezi Manchesterem Victoria - Castleton - Rochdale - Todmorden - Burnley - Accrington a Blackburn. Vlaky na jih pokraují pes Victoria do Wiganu Wallgate a Southport pes Atherton.

Pedcházející stanice Národní eleznice Národní eleznice Následující stanice
Mills Hill   Northern
Caldervale Line nebo
Todmorden / Rochdale-Wigan Wallgate / Kirkby
  Rochdale
Nepouívané eleznice
Linka Heywood
uzavena, stanice otevena
  Lancashire a Yorkshire eleznice   Rochdale
linka a stanice otevená
Ddictví eleznice  Navrhované eleznice ddictví
Terminus   East Lancashire eleznice   Linka Heywood
uzavena, stanice otevena

Zaízení

Stanice není obsazena, ale automat na jízdenky je k dispozici. Na kadé ploin jsou umístny písteky a informaní obrazovky pro cestující a ob mají bezstupový pístup z ulice (na ob nástupit jsou také schodit z mostu Manchester Road).

Budoucnost East Lancashire Railway

Východní ást této trati byla zachována pro nákladní dopravu poté, co osobní vlaky pestaly (slouily uhelnému skladu v Rawtenstall a do roku 1980 a následn vagónm Powell Duffryn) a nyní tvoí spojení s trasou ddictví East Lancashire Railway v Heywoodu . Linka Heritage plánuje v budoucnu rozíit své sluby smrem k moné nové nástupiti zátoky piléhající k hlavnímu nádraí, s výhradou povolení udleného spoleností Network Rail.

Platforma v zátoce (pojmenovaná Castleton Village) bude sousedit s hlavním nádraím v Castletonu, odkud by cestující mohli vystoupit a zmnit strany stanice pímo na sluby severní eleznice v celostátní síti. Rada Rochdale zadala studii dopravních konzultant Mouchela ve spolupráci s ELR týkající se návrh v roce 2010; jejich zprávu, která pokrývá aspekty cestovního ruchu a regenerace kadého takového budoucího rozvoje, lze stáhnout z webových stránek ELR.

Poznámky

Reference

  • Manchester a Leeds eleznice Martin Bairstow (1983), ( ISBN  0-907941-06-0 )
  • Zapomenuté eleznice: Severozápadní Anglie, autor: John Marshall (1981), David & Charles (Publishers) Ltd, Newton Abbott. ( ISBN  0-7153-8003-6 )

externí odkazy


eleznice v Rochdale
 Minulost, pítomnost a budoucnost 
Littleborough
Smithy Bridge
Newbold
Kingsway
Business Park
Milnrow
Newhey
East Lancashire eleznice
Heywood
Castleton
Mills Hill

Souadnice : 53,5919 ° N 2,1783 ° W 53 ° 35'31 N 2 ° 10'42 W / / 53,5919; -2,1783

Opiniones de nuestros usuarios

Ivo Hanáková

Konečně! V dnešní době se zdá, že pokud nepíší články o deseti tisících slovech, nejsou šťastní. Redaktoři obsahu, toto ANO je dobrý článek o elezniní stanice Castleton.

Sylvie žáková

Informace poskytnuté o proměnné elezniní stanice Castleton jsou pravdivé a velmi užitečné. Dobrý.

Lenka Hájková

Děkuji za tento příspěvek na elezniní stanice Castleton, přesně to jsem potřeboval.