Divadlo CastroVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Divadlo Castro, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Divadlo Castro, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Divadlo Castro, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Divadlo Castro, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Divadlo Castro, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Divadlo Castro. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Divadlo Castro
Castro, San Francisco, CA.jpg
Pední vchod do divadla Castro
Divadlo Castro se nachází v okrese San Francisco
Divadlo Castro
Divadlo Castro
Umístní v okrese San Francisco
Castro Theatre se nachází v Kalifornii
Divadlo Castro
Divadlo Castro
Divadlo Castro (Kalifornie)
Divadlo Castro se nachází ve Spojených státech
Divadlo Castro
Divadlo Castro
Divadlo Castro (Spojené státy)
Umístní 429 Castro Street
San Francisco , Kalifornie , USA
Souadnice Souadnice : 37 ° 45'43 "N 122 ° 26'06" W / 37,7620 ° N 122,435 ° W / 37,7620; -124,435
Veejná doprava Stanice Castro Street
Majitel Nasserova rodina
Typ Kino
Kapacita 1400
Konstrukce
Oteveno 22. ervna 1922  ( 1922-06-22 )
Architekt Timothy L. Pflueger
webová stránka
www .castrotheatre .com
Ureno 1977
Referenní íslo 100

Castro divadlo je historický film palác v San Francisku , která se stala San Francisco kulturní památka # 100 v záí 1976. Nachází se 429 Castro Street v Castro okrese , byl postaven v roce 1922 s California Churrigueresque fasádou , která vzdává hold-in Jeho velkou pedností klenuté centrální okno pekonanou rolování títem rámování výklenek a- do baziliky z Mission Dolores v okolí. Jeho designér, Timothy L. Pflueger , také navrhl Oakland s Paramount Theatre a dalích kin v Kalifornii bhem tohoto období. Divadlo má více ne 1400 míst k sezení (piblin 800 v pízemí a 600 na balkon). Strop divadla je posledním známým koenkovým stropem ve Spojených státech a moná i na svt. Ped nkolika lety byl zboen dalí koenkový strop. Aby strop vypadal, jako by byl koený, vyaduje speciální techniku, která je dnes povaována za ztracenou.

Djiny

Divadlo Castro se pvodn otevelo na ulici Castro 479 v roce 1910. Následn bylo v polovin 20. let 20. století pestavno na maloobchodní prodejnu (v souasné dob je obsazeno Cliff's Variety, od roku 1971) poté, co bylo na adrese Castro Street 429 postaveno vtí divadlo Castro. , jen pár dveí od pvodního divadla.

Nový Castro divadlo bylo poprvé oteveno 22. ervna 1922 na pozvání pouze screening, se starostou Jamesem Sunny Jim Rolph v návtvnosti, z Paramount Pictures uvolnní celého kontinentu (1922), v hlavní roli Wallace Reid . Nové divadlo Castro bylo oteveno následující den iroké veejnosti.

Popis

Brati Nasserovi, kteí divadlo postavili a jejich rodinní písluníci ho stále vlastní, vlastnili také nkolik dalích filmových dom v oblasti San Franciska. Interiér je luxusní a ozdobený, s jemn konvexními a konkávními stnami a stropy a dramatickými varhanami Mighty Wurlitzer , které se hrají ped filmy a událostmi. Velký neonový nápis Castro je symbolem divadla i tvrti Castro.

Divadlo Castro dnes poádá repertoárové filmy , filmové festivaly a speciální akce, vetn gay a multikulturního zamení, jako je Mezinárodní filmový festival v San Francisku , Frameline : Mezinárodní lesbický a gay filmový festival SF, Noir City: Filmový noirový festival, Mezinárodní festival asijských amerických film SF, Mezinárodní festival jihoasijských film SF, Berlín a dál: Nmecký filmový festival , Festival idovských film v San Francisku , SF Indiefest, Festival tichého filmu v San Francisku , Midnites pro maniaky a Shock It To M! Festival klasických hororových film. V posledních letech je Castro místem galaveer mnoha legendárních hollywoodských hvzd, vetn Tonyho Curtise , Ann-Margret , Debbie Reynolds , Mitzi Gaynor , Ann Miller , Kim Novak , Jane Russell a Sandra Dee- mnoha z produkovaných událostí. místní impresario Marc Huestis .

V lednu 2008 byly pro natáení biopického mléka Gus Van Sant provedeny restaurování neon na znace a znace divadla a fasáda byla pemalována. Film o ivot a dobách Harveyho Milka , velitele msta San Francisco, který byl prvním oteveným homosexuálem zvoleným úedníkem Kalifornie (ztvárnil herec Sean Penn , který za svj výkon získal Cenu Akademie ), ml svtovou premiéru v divadle v listopadu 2008.

Kino dokáe promítat moderní digitální formáty, jako je 4K DCP, se zvukem 5.1 Dolby a dokáe pesn reprodukovat klasický záitek z nmého filmu promítáním vlastních snímkových frekvencí kdekoli mezi 12 a 30 snímky za sekundu, vetn monosti zrychlení nebo zpomalení bhem filmu . Castro je schopen promítat 70 mm filmy a je jedním z mála divadel na svt, které dokáe promítat 70 mm film se samostatným soundtrackem DTS.

Divadlo Castro se nachází na ulici Castro poblí kiovatky Market a 17. ulice, naproti stanici Castro Street v metru metra Muni .

Galerie

Viz také

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Miroslava Jaroš

Článek o Divadlo Castro je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.

Monika Klíma

Stránka se mi líbí a článek o Divadlo Castro je ten, který jsem hledal.