CastrolVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castrol, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castrol, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castrol, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castrol, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castrol, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castrol. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castrol Limited
Díve
  • CC Wakefield & Co.
    (18991960)
  • Castrol Limited
    (19601966, 2000 souasnost)
  • Burmah-Castrol
    (19662000)
Typ
Prmysl Ropa
Zaloený 9. bezna 1899  ( 1899-03-09 )
Zakladatel Charles Wakefield
Osud Získal Burmah Oil v roce 1966, Burmah-Castrol se spojil s BP v roce 2000, Castrol zstal jako znaka
Sídlo spolenosti Technologické centrum Castrol , Pangbourne, Berkshire, UK
BP Lubricants, Wayne, New Jersey
Castrol Industrial North America, Naperville, IL
Klíoví lidé
Mandhir Singh
(CEO, 2016 -souasnost )
produkty Maziva
Rodi
webová stránka castrol.com

Castrol je britská ropná spolenost, která prodává prmyslová a automobilová maziva a nabízí irokou kálu olej, maziv a podobných produkt pro vtinu mazacích aplikací. Název Castrol byl pvodn pouze obchodní znakou motorových olej spolenosti, ale spolenost nakonec zmnila svj název na Castrol, kdy se název produktu stal známjím ne pvodní název spolenosti CC Wakefield .

Od roku 2000 je Castrol Limited dceinou spoleností spolenosti BP , která spolenost získala za 4,7 miliardy dolar.

Djiny

Wakefield Oil Company byl zaloen Charlesem Wakefieldem v roce 1899. Wakefield pedtím opustil zamstnání ve spolenosti Vacuum Oil, aby zahájil nové podnikání v Londýn, kde prodával maziva pro vlaky a tkou techniku. Spolenost uvedla na trh své první mazivo v roce 1906. Nové podnikání bylo zaloeno v londýnském Cheapside za úelem komercializace maziv pro vlaky a dalí tkou techniku. Osm bývalých zamstnanc spolenosti Vacuum Oil se pipojilo k Wakefieldu v jeho nové spolenosti.

Na zaátku 20. století vyvinula spolenost Wakefield Co. maziva zvlát vhodná pro automobily a letadla. Znaka Castrol vznikla poté, co vdci do svých lubrikaních pípravk pidali odmená mnoství ricinového oleje (rostlinného oleje získaného z ricinových bob). V roce 1960 název motorového oleje zatemnil samotný název spolenosti, take CC Wakefield & Company se stalo Castrol Limited. V roce 1966 získala spolenost Castrol spolenost Burmah Oil , která byla pejmenována na Burmah-Castrol. Burmah-Castrol koupila londýnská nadnárodní spolenost BP (tehdy BP Amoco plc) v roce 2000.

V okamiku nákupu ml Burmah-Castrol obrat tém 3 miliardy GBP s provozním ziskem 284 milion GBP. Spolenost mla také 18 000 zamstnanc po celém svt s psobností v 55 zemích. Na druhou stranu mla spolenost BP Amoco celosvtov 80 400 zamstnanc a trby pes 63 miliard liber.

Zatímco operace Burmah se spojily do skupiny, Castrol zstal jako dceiná spolenost BP.

Sponzorství

Motorsport

Znaka je ve Formuli 1 zapojena ji adu let a dodává adu tým, vetn McLarenu (19791980 a 20172020), Williamsu (19972005), Team Lotus (19921993), Brabham (1983 1984), Jaguar (20002004), Renault / Alpine (2017 souasnost) a Walter Wolf Racing .

Castrol sponzoruje Ford World Rally Team a M-Sport v mistrovství svta v rally od roku 2003 a tovární tým Chip Ganassi Racing Ford GT od roku 2016 do roku 2019. Také sponzoroval aktivity spolenosti Volkswagen Motorsport na Rallye Dakar a pozdji na celém svt Rally Championship od roku 2005. Aktivity Audi Sport v rally a závodech cestovních voz jsou sponzorovány spoleností Castrol, stejn jako její program Le Mans Prototypes od roku 2011. Spolenost BMW Motorsport byla sponzorována spoleností Castrol v letech 1999 a 2014.

Toyota Motorsport mla sponzorství Castrol na mistrovství svta v rally v letech 1993 a 1998 a Hyundai Motorsport tak inil v letech 2000 a 2002. Také tovární tým Hondy na mistrovství svta cestovních voz má sponzorství Castrol od roku 2012. V Celojaponském mistrovství GT , TOM'S Toyota Supra a pozdji Mugen Honda NSX mly sponzorství Castrol.

V Severní Americe je Castrol aktivním sponzorem taení NHRA . Castrol sponzoroval John Force Racing pod znakou GTX od roku 1987 do konce sezóny 2014. Také All American Racers ml Castrol sponzorství v CART Svtové série od roku 1996 do roku 1999. V roce 2014 Castrol podporovaný bývalý Indy 500-vítzný tým IndyCar Bryan Herta Autosport , s anglickým nováka Jack Hawksworth za volantem.

Castrol je jménem sponzora závodu Castrol Raceway , závodního zaízení pro vícekolejné oválné, tané a motokrosové závody v kanadském Edmontonu v Albert. Castrol je sponzorem DJ Kenningtona ze série NASCAR Canadian Tire Series a NASCAR Cup .

V Austrálii má Castrol dlouhou historii s kategorií Supercars a v letech 1993 a 2005 byl Castrol hlavním sponzorem spolenosti Perkins Engineering . To také sponzoroval Longhurst Racing v letech 1995 a 1999 , Ford Performance Racing v letech 2007 a 2009 a Paul Morris Motorsport v roce 2010 . Ve spojení se sponzorstvím víceletých sérií získalo v letech 2014 - 2016 nkolik závodních akcí práva pojmenování Castrol, vetn Castrol Edge Townsville 500 a Castrol Gold Coast 600 . Castrol byl hlavním sponzorem týmu Bray, který 17 let vlastnila australská legenda dragster Victor Bray .

Spolenost Castrol byla hlavním sponzorem mezinárodní rallye Castrol v Canbere po dobu 11 let v letech 1976 a 1986. Toté platilo pro mezinárodní rally konanou v Jiní Africe, která kadoron koní v sousedním Svazijsku . V té dob to byla nejprestinjí akce v kalendái jihoafrických rally, dokud Castrol neukonil sponzorství této akce. Pozdji jen nkteré vozy konkurent nesly jasn zelené a ervené barvy sponzorství Castrol v národních soutích, zejména tým prodejc SA Toyota .

V roce 2019 Castrol rozíil své sponzorské aktivity tím, e znovu navázal partnerství s Jaguarem , tentokrát je podporuje ve Formuli E a také od sezóny 2020 obi NASCAR Cup Series Roush Fenway Racing - Ford .

Americký fotbal

Reklama Castrol je ji roky souástí televizního vysílání národní fotbalové ligy . V roce 2011 se znaka Castrol's Edge stala oficiálním sponzorem motorových olej pro ligu, spolu s Minnesotou Vikings, která bí zpt Adrian Peterson , který produkt schválil; od té doby byl obnoven a do sezóny 2017. Dohoda o schválení s Petersonem byla ukonena dne 16. záí 2014 z dvodu pokraujících obvinní ze zneuívání dtí.

Kriket

Kriketový index Castrol pro tým je dynamickým ukazatelem celkové výkonnosti kriketového týmu. Vypoítává se s pihlédnutím k hybnosti odpalování, úinnosti bowlingu, výkonnosti tým pi rychlých startech a extrémních výkon a mnoha dalích faktorech. Kriket Castrol také adí hráe kriketu na základ jejich celkového výkonu. Iniciativy zamené na Indii, jako je Castrol World Cup ka Hero, byly vytvoeny bhem kriketového mistrovství svta 2011 .

Rugby Union

V roce 2011 Castrol podepsal tyletou sponzorskou smlouvu pro australský národní tým rugbyového odboru a jako sponzor práv v Rugby Championship .

Fotbal

Od roku 1995 do roku 1997 byli Castrol také sponzory triek postranního Swindon Town z anglické fotbalové ligy .

Reklamní

Osvtlená reklama Castrol v Hamburku , 2007
Stánek Castrol na výstav v Long Biên , Hanoj, 2016

Produkty Castrol jsou stále uvádny na trh v erveném, bílém a zeleném barevném schématu, které pochází z uvedení motorového oleje Castrol v roce 1909. Reklamy na olej Castrol historicky obsahovaly slogan Castrol - kapalné inenýrství. Toto bylo nedávno obnoveno a znovu zavedeno jako "Je to víc ne jen ropa. Je to kapalné inenýrství."

Po mnoho let, otevírací poznámky druhého Nachtmusik pohybu Mahler s Sedmé symfonie byly pouity jako podpisový téma Castrol televizní reklamy.

Vozidla Wakefield inzerovala spolenost a Castrol na jejich stranách; jejich modely byly vyrobeny spoleností Dinky Toys a v pozdjích dobách se staly vyhledávanými sbratelskými pedmty. Odhaduje se, e jeden píklad z let 1934 a 1935, ve velmi dobrém a vynikajícím stavu, dosáhne v aukci v roce 2016 1 000 a 1 500 GBP.

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Tereza Brabec

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Castrol napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.

Miriam Kopecká

Děkuji. Pomohl mi článek o Castrol.

Brigita Jaroš

Myslel jsem, že už o Castrol vím všechno, ale v tomto článku jsem si ověřil, že určité detaily, které jsem považoval za dobré, tak dobré nejsou. Děkuji za informaci.