Castro UrdialesVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castro Urdiales, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castro Urdiales, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castro Urdiales, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castro Urdiales, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castro Urdiales, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castro Urdiales. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castro Urdiales
Pístav Castro Urdiales s kostelem Santa María de la Asunción v pozadí
Pístav Castro Urdiales s kostelem Santa María de la Asunción v pozadí
Vlajka Castra Urdialese
Vlajka
Erb Castra Urdialese
Erb
Umístní Castra Urdialese
Umístní Castra Urdialese
Castro Urdiales se nachází ve panlsku
Castro Urdiales
Castro Urdiales
Umístní ve panlsku
Souadnice: 43 ° 23'4 "N 3 ° 12'54" W / 43,38444 ° N 3,21500 ° W / 43,38444; -3,21500 Souadnice : 43 ° 23'4 "N 3 ° 12'54" W / 43,38444 ° N 3,21500 ° W / 43,38444; -3,21500
Zem  panlsko
Autonomní komunita  Kantábrie
Provincie Kantábrie
Comarca Východní pobeí Kantábrie
Zaloený Flaviobriga 74 n. L
Vláda
   Alcalde Angel Fernando Díaz-Munio Roviralta (2015) ( CastroVerde )
Plocha
  Celkem 96,72 km 2 (37,34 sq mi)
Nadmoská výka
19 m (62 stop)
Poet obyvatel
 (2018)
  Celkem 31 977
  Hustota 330/km 2 (860/sq mi)
Demonym Castreños
asové pásmo UTC+1 ( SE )
  Léto ( DST ) UTC+2 ( SEL )
Potovní smrovací íslo
39700
webová stránka Oficiální webové stránky

Castro Urdiales je pístav severního panlska , v autonomním spoleenství z Kantábrie , která se nachází v Biskajském zálivu . Castro Urdiales je moderní msto, akoli jeho hrad a gotický farní kostel Santa María de la Asunción pocházejí ze stedovku . Jeho hlavní prmyslová odvtví jsou cestovní ruch, rybolov a zachování ryb, zejména sardinek a anoviek, v oleji. Továrny na konzervy sardel Lolin a La Castreña slouí jako pipomínka blízkosti msta k tomuto odvtví a jeho blízkosti k moi.

Pestoe se poet lidí registrovaných ve mst pohybuje kolem 32 000, letní populace me toto íslo zdvojnásobit nebo dokonce ztrojnásobit. Msto je oblíbené díky pláím a malebnému pístavu.

Djiny

Castro Urdiales se pvodn jmenoval Portus Amanum a bylo hlavním mstem Autrigones . V roce 74 n. L. Byla za vlády císae Vespasiana zaloena ímská kolonie pod jménem Flaviobriga . S nejvtí pravdpodobností bylo stanoveno tit hojné elezo v této oblasti.

V roce 1163 dostalo msto Castro Urdiales obecní listinu. Leel na západním cípu pobeí Navarry a do roku 1200, kdy do království vpadl Alfonso VIII Kastilie . Castro Urdiales hodn til ze své polohy na kiovatce v obchodu mezi severní Evropou a Kastilií . To zstalo v Biscay pinejmením do 1476 pinejmením, ale to není citováno v shromádních seigneury poté. A do 18. století se msto opakovan pokouelo o optovné zalenní do Biskajska (doloeno v roce 1799), ale jeho pokusy se setkaly s frontálním odmítnutím Bilbaa kvli tomu, e by mohlo pevrhnout mítko proti vlastní obchodní bilanci.

To bylo znieno Francouzi v roce 1813, ale byl rychle pestavn a opevnn. Jeho rychlý nárst potu obyvatel a prosperity se datuje od zvýeného rozvoje tby eleza a elezniní komunikace, ke kterému dolo po roce 1879.

Hlavní památky

Monumentální komplex Castra Urdialese, známý také jako Puebla Vieja, má stedovký pvod a nachází se v blízkosti moe. V roce 1978 byl vyhláen Conjunto historco .

Kostel Santa María de la Asunción je v gotickém slohu. Postaven pod ochranou kastilského krále Alfonsa VIII. Ve 13. století (akoli byl dokonen v 15. století), jedná se o bazilikový kostel se temi lodmi. V interiéru jsou obrazy Bílé Panny a Leícího Krista a ti gotické rytiny Tí král . V roce 1931 byl prohláen za národní památku .

Hrad Santa Ana se nachází v blízkosti pístavu a kostela Santa María de la Asunción. V moderní dob zde sídlil maják.

Mezi dalí památky patí:

Partnerská msta

Poznámky

Reference

  • Charles Anthon, System of Ancient and Mediæval Geography for the Use of Schools and Colleges , str. 57

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Karolina Toman

Skvělý příspěvek o Castro Urdiales.

Linda Tomášek

Tento článek o Castro Urdiales mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.

Diana Brož

Tento záznam o Castro Urdiales bylo přesně to, co jsem chtěl najít.

Sara Blaha

Tento záznam na Castro Urdiales mě přiměl vyhrát sázku, což je méně než dobré skóre.