Castro AlvesVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castro Alves, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castro Alves, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castro Alves, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castro Alves, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castro Alves, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castro Alves. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castro Alves
Castro Alves, c.  1870
Castro Alves, c. 1870
narozený Antônio Frederico de Castro Alves 14. bezna 1847 Curralinho , Bahia , brazilská íe
( 1847-03-14 )
Zemel 6. ervence 1871 (07.01.1871)(ve vku 24)
Salvador , Bahia, Brazilská íe
obsazení Básník, dramatik
Alma mater University of Sao Paulo
ánr Poezie, divadlo
Pedmt Abolicionismus , republikánství , láska
Literární hnutí Romantismus
Pozoruhodné práce Espumas Flutuantes , Vozes d'África , O Navio Negreiro
Partner Eugênia Câmara
Píbuzní José Antônio da Silva Castro
Podpis

Antônio Frederico de Castro Alves (14 bezna 1847 - 6. ervence 1871) byl brazilský básník a dramatik, známý svými abolicionistickými a republikánskými básnmi. Jeden z nejznámjích básník Condorism vyhrál epiteton O Poeta dos Escravos ( Básník otrok ).

Je patronem 7. pedsedy brazilské akademie dopis .

ivot

Obraz zachycující ddeka Castra Alvese , Josého Antônia da Silvu Castra (17921844), který bojoval v obléhání Salvadoru v letech 182123

Castro Alves se narodil ve mst Curralinho (na jeho poest v roce 1900 pejmenován na Castro Alves), v brazilském stát Bahia , lékai Antônio José Alves a Clélia Brasília da Silva Castro, jedné z dcer Josého Antônio da Silva Castro (aka Periquitão, portugalsky Big Parakeet ), prominentní bojovník v obléhání Salvadoru v letech 182123 . V roce 1853 byl poslán studovat do Colégio Sebrão, vedeného Abílio César Borges , baronem z Macaúbas . Tam se setkal a spátelil se s Ruy Barbosou .

V roce 1862 se pesthoval do Recife studovat na Faculdade de Direito do Recife , ale byl dvakrát odmítnut. Do koly se nemohl pipojit a do roku 1864, kde se setkal s Tobiasem Barretem a Josém Bonifáciem mladím (nevlastní vnuk státníka José Bonifácia ). Siln ovlivnili Alvesv styl psaní a on je ovlivnil oba. Jeho otec zemel v roce 1866 a krátce poté se setkal s portugalskou herekou Eugênia Câmarou a zaal s ní chodit.

V roce 1867 se Alves vrátil do Bahie s Câmarou a napsal své drama Gonzaga, ou A Revolução de Minas , zaloené na ivot lusko -brazilského neoklasického básníka Tomáe Antonia Gonzagy a jeho úasti na neúspném Minas Conspiracy z roku 1789 . V následujícím roce se s Câmarou vydal do São Paula , kde vstoupil na Faculdade de Direito da Universidade de São Paulo a znovu se setkal s Ruym Barbosou . Tam se také spátelil s Pedrem Luísem Pereirou de Sousa a napsal báse s názvem Deusa incruenta, zaloenou na Sousov díle Terribilis Dea. Jeho hra Gonzaga byla uvedena na konci roku 1868. Kritici i veejnost ji dobe pijali, ale Alves byl smutný, protoe jeho romantické styky s Eugênií Câmarou skonily.

Bhem lovu v téme roce dostal Alves náhodnou brokovnici do levé nohy, která musela být amputována kvli riziku gangrény . Byla mu vak vyrobena protéza , a tak mohl znovu chodit (i kdy s pomocí pomocné hole). Strávil 1870 ve svém domovském stát Bahia a snail se vzpamatovat z tuberkulózy, kterou dostal bhem pobytu v São Paulu . Také v roce 1870 vydal Alves knihu poezie Espumas Flutuantes - jediné dílo, které vydal bhem svého ivota. Vechna jeho dalí díla byla vydána posmrtn.

Alvesovy pokusy o zmírnní tuberkulózy byly marné; zemel dne 6. ervence 1871 ve mst Salvador ve 24.

Funguje

Alves také peloil do portugaltiny mnoho básní Victora Huga a Temnoty lorda Byrona a ádky vepsané do álku vytvoeného z lebky. Naleznete je na Espumas Flutuantes .

Ddictví

Zastoupení v populární kultue

Alvesa ztvárnil Paulo Maurício ve filmu Vendaval Maravilhoso z roku 1949 , voln zaloený na knize Jorge Amado z roku 1941 The ABC of Castro Alves , a Bruno Garcia v dokumentu Silvia Tendlera z roku 1999 Castro Alves: Retrato Falado do Poeta .

Reference

externí odkazy

Pedchází
nové stvoení
Olivenkranz.png
Brazilská akademie dopis - patronka 7. idle
UsplValentim
Magalhães (zakladatel)

Opiniones de nuestros usuarios

Zdenka Matějková

Informace poskytnuté o proměnné Castro Alves jsou pravdivé a velmi užitečné. Dobrý.

Katerina Veselý

Můj táta mě vyzval, abych udělal domácí úkol, aniž bych použil cokoli z Wikipedie, řekl jsem mu, že to zvládne prohledáním mnoha jiných stránek. Naštěstí jsem našel tento web a tento článek o Castro Alves mi pomohl dokončit můj úkol. Málem jsem upadl do pokušení jít na Wikipedii, protože jsem nemohl najít nic o Castro Alves, ale naštěstí jsem to našel zde, protože pak táta zkontroloval historii procházení, aby zjistil, kde byl. Dokážete si představit, že se dostanu na Wikipedii? Naštěstí jsem našel tento web a článek o Castro Alves zde. Proto vám dávám svých pět hvězdiček.

Aneta Zapletalová

Nevím, jak jsem se dostal k tomuto článku o Castro Alves, ale moc se mi líbil.

Karla Filip

Tento článek o Castro Alves mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.