CastrapoVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castrapo, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castrapo, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castrapo, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castrapo, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castrapo, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castrapo. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castrapo ( portmanteau of castelán and trapo , co znamená hadr ), je forma panltiny v oblasti Halie, která pouívá hodn galicijské slovní zásoby a syntaxe.

Slovník vydávaný Královskou galicijskou akademií jej definuje jako variaci panlského jazyka, která se vyznauje mnostvím slov a výraz pevzatých z galicijského jazyka. Je to panltina s mnoha galicijskými rysy, nikoli naopak.

Napíklad fráze Zavít okno by byla Pecha a ventana . Ve standardní panltin by to byla Cierra la ventana , v galicijtin by to byla Fecha/Pecha a ventá/xanela/fiestra a v portugaltin by to byla Fecha a janela .

Galicijské reintegraní skupiny, které se zasazují o jednotu galicijtiny a portugaltiny jako jediného jazyka, také pouívají slovo Castrapo k nesouhlasu se souasnou standardní formou galicijtiny, kterou povaují za píli ovlivnnou panltinou a nepirozen se distancují od standardní portugaltiny .

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Antonin Brabec

Můj táta mě vyzval, abych udělal domácí úkol, aniž bych použil cokoli z Wikipedie, řekl jsem mu, že to zvládne prohledáním mnoha jiných stránek. Naštěstí jsem našel tento web a tento článek o Castrapo mi pomohl dokončit můj úkol. Málem jsem upadl do pokušení jít na Wikipedii, protože jsem nemohl najít nic o Castrapo, ale naštěstí jsem to našel zde, protože pak táta zkontroloval historii procházení, aby zjistil, kde byl. Dokážete si představit, že se dostanu na Wikipedii? Naštěstí jsem našel tento web a článek o Castrapo zde. Proto vám dávám svých pět hvězdiček.

Radovan Brožová

Pěkný článek z Castrapo.

Karin Richterová

Myslel jsem, že už o Castrapo vím všechno, ale v tomto článku jsem si ověřil, že určité detaily, které jsem považoval za dobré, tak dobré nejsou. Děkuji za informaci.