Castra MartisVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castra Martis, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castra Martis, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castra Martis, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castra Martis, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castra Martis, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castra Martis. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castra Martis ( bulharský : ) byla ímská opevnná posádka ( castra ) v Dacii, která se stala mstem a biskupstvím a zstává latinsko-katolickým titulárním stolcem .

Djiny

Castra Martis, pojmenovaná po ímském bohu války Marsu , na moderním míst Kula (latinsky / italsky Cula) v provincii Vidin v severozápadním Bulharsku , slouila k ochran silnice pes prsmyk Vrashka Chuka v západobalkánských horách .

Bylo dleité, dost v ímské provincii Dacie Ripensis stát suffragan od hlavního msta provincie metropolitní arcidiecézi Ratiaria v houpat se patriarchátu Konstantinopole . Jeho jediným zaznamenaným suffraganským biskupem byl Calvus, úastník koncilu v Serdice v roce 343 (nazývaný papeem, bojkotovaný vtinou východních stolc).

V roce 408 pevzali Hunové pod Uldinem kontrolu nad místem bhem útoku na východní ímskou íi, zjevn zradou.

Titulární viz

Diecéze byla nomináln obnovena v roce 1933 jako latinské titulární biskupství Castra Martis (latinsky) / Castra di Marte (italský kuriát) / Castromartian (us) (latinské adjektivum).

To mlo následující zavedené subjekty, doposud vhodné biskupské (nejnií) hodnosti:

Eponymy

Viz také

Poznámky

Zdroje a externí odkazy

Bibliografie
  • Pius Bonifacius Gams, Series episcoporum Ecclesiae Catholicicae , Lipsko 1931, str. 428
  • Daniele Farlati-Jacopo Coleti, Illyricum Sacrum , sv. VII, Benátky 1817, s. 611
  • Jacques Zeiller, Les origines chrétiennes dans les provinces danubiennes de l'empire romain , Paí 1918, str. 155.

Souadnice : 43 ° 53'20 "N 22 ° 31'20" E / 43,88 889 ° N 22,52222 ° E / 43,88889; 22,52222

Opiniones de nuestros usuarios

Sara Adamcová

Opravit. Poskytuje potřebné informace o Castra Martis.

Katarina Janků

Tento příspěvek na Castra Martis mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.

Nicolas šulc

Myslel jsem, že už o Castra Martis vím všechno, ale v tomto článku jsem si ověřil, že určité detaily, které jsem považoval za dobré, tak dobré nejsou. Děkuji za informaci.