CastletownshendVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castletownshend, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castletownshend, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castletownshend, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castletownshend, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castletownshend, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castletownshend. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castletownshend
Baile an Chaisleáin
Vesnice
Vesnice Castletownshend
Vesnice Castletownshend
Castletownshend se nachází v Irsku
Castletownshend
Castletownshend
Umístní v Irsku
Souadnice: 51 ° 32'N 9 ° 11'W / 51,533 ° N 9,183 ° W / 51,533; -9,183
Zem Irsko
Provincie Munster
okres Hrabství Cork
Poet obyvatel
 (2016)
  Celkem 196
asové pásmo UTC+0 ( MOKRÉ )
  Léto ( DST ) UTC-1 ( IST ( ZÁPAD ))

Castletownshend ( irský : Baile an Chaisleáin , doslovn msto hradu) je vesnice asi 8 km jihovýchodn od Skibbereen , v hrabství Cork , Irsko . Vesnice se rozvíjela kolem malého hradu ze 17. století postaveného Richardem Townsendem , jeho potomci zde stále ijí.

Architektura

Hlavní ulice msta lemovaná velkými domy z 18. století vede po oste svaitém kopci vedoucím k pístavu Castlehaven a hradu.

Kostel sv. Barrahane, postavený v roce 1826, má výhled na msto. Jeho hlavním architektem byl James Pain . To nahradilo pvodní kostel postavený v roce 1761. Je známý svými vitráemi ; východní okno od Harryho Clarka , bylo dáno kostelu v roce 1915 na památku manel Somervillových jejich vnouaty. Okno v jiní stn knit a tetí okno na jiní stran jsou také od Clarka. Východní okno na severní stran, nejvýchodnjí okno na jiní stran a druhé okno na jiní stran jsou od Powellova Londýna .

Na verand kostela je veslo ze záchranného lunu z Lusitanie (potopeno nmeckou ponorkou v roce 1915) na památku mnoha utonulých cestujících a len posádky, kteí byli pivezeni do pístavu.

Pozoruhodné osoby

Castletownsend byl na poátku 20. století domovem Edith Anny none Somerville, spoluautorky irské série humoristických román RM o irském ivot.

Sir Patrick Buckley (18411896) se narodil poblí vesnice v msteku Gortbrack.

Viz také

Reference

externí odkazy

Souadnice : 51 ° 32'N 9 ° 11'W / 51,533 ° N 9,183 ° W / 51,533; -9,183

Opiniones de nuestros usuarios

Gabriel Adamec

Tento záznam o Castletownshend je velmi zajímavý.

Vladimir Sedlák

Tento záznam na Castletownshend mě přiměl vyhrát sázku, což je méně než dobré skóre.

Oliver Vaněk

Myslel jsem, že už o Castletownshend vím všechno, ale v tomto článku jsem si ověřil, že určité detaily, které jsem považoval za dobré, tak dobré nejsou. Děkuji za informaci.