CastlerockVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castlerock, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castlerock, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castlerock, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castlerock, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castlerock, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castlerock. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castlerock
  • Irish : Carraig Ceasail
Castlerock pi pohledu z pláe (2010) .jpg
Castlerock, jak je patrné z pláe Castlerock v roce 2010
Castlerock leí v oblasti Severní Irsko
Castlerock
Castlerock
Umístní v Severním Irsku
Populace 1287  (2011)
Irská referenní míka C755341
  Belfast 84 km
Okres
okres
Zem Severní Irsko
Suverénní stát Spojené království
Potovní msto COLERAINE
PS okres BT51
Telefonní pedvolba 028
Policie Severní Irsko
ohe Severní Irsko
záchranná sluba Severní Irsko
Britský parlament
Shromádní NI

Castlerock je pímoská vesnice v hrabství Londonderry v Severním Irsku . Nachází se pt mil západn od Coleraine a je souástí tvrti Causeway Coast a Glens . Je velmi oblíbený u letních turist, má mnoho bytových dom a dv místa pro karavany. Golfový klub Castlerock má jak 9jamková, tak 18jamková hit propojená pláí, ekou Bann a elezniní tratí Belfast - Derry . Pi sítání lidu z roku 2011 mla vesnice zaznamenanou populaci 1287 lidí a v blízkosti vesnice Articlave FC hraje své domácí zápasy.

Djiny

Místní historické zajímavosti se sousteují na zniený palác biskupa z Derry z 18. století, chrám Mussenden na vrcholu útesu a Black Glen zasazený do Downhill Estate, který nyní vlastní National Trust . Palác a panství vytvoil Frederick Hervey, 4. hrab z Bristolu, který byl v 80. letech 19. století biskupem v Derry. Chrám Mussenden se svou nejistou polohou na okraji ediového útesu je jednou z nejfotografovanjích scén v Irsku.

Hezlettv dm ze 17. století je doková chata s krakovanou strukturou a nachází se na kiovatce poblí vesnice. Postaven kolem roku 1691, pvodn to byla fara nebo statek. Také na pilehlé kiovatce je starodávný strom.

Tla dvou obtí nechvaln známého zubae Colina Howella byla nalezena v Castlerocku 19. kvtna 1991.

Castlerock byl Troubles relativn nedotený , piem v rámci konfliktu dolo ve vesnici nebo v její blízkosti pouze k jednomu smrtelnému incidentu. K zabíjení Castlerock dolo v beznu 1993, kdy byla skupina mu zastelena tymi mui, kteí si íkali Ulstertí bojovníci za svobodu, co je krycí název pouívaný Ulsterskou obrannou asociací (UDA). Jedním z mu odsouzených za vrady byl loajalista Coleraine Torrens Knight .

Demografie

2001 sítání lidu

Castlerock je podle Statistického a výzkumného úadu Severního Irska (NISRA) klasifikován jako vesnice (tj. S populací mezi 1 000 a 2 250 lidmi). V den sítání (29. dubna 2001) ilo v Castlerocku 1 326 lidí. Z nich:

  • 22,2% bylo ve vku do 16 let a 22,3% bylo ve vku 60 a více let
  • 46,6% populace byli mui a 53,4% eny
  • 14,5% bylo z katolického prostedí a 82,3% z protestantského prostedí
  • 3,4% lidí ve vku 1674 let bylo nezamstnaných.

Dalí informace viz: Informaní sluba sousedství NI

Sítání 2011

V den sítání lidu v roce 2011 bylo 16,5% z katolického pvodu a 77,8% z protestantského prostedí.

Doprava

elezniní stanice Castlerock byla otevena 18. ervence 1853. eleznice Severního Irska v souasné dob provozují peván hodinovou dopravu v obou smrech (na západ do Londonderry Waterside nebo na východ do Coleraine a dále na Belfast Lanyon Place a Belfast Great Victoria Street ) denn a pouze pt vlak v kadém smru v nedli. Ulsterbusové sluby mají tendenci se zhruba shodovat s dobami elezniní dopravy a pokraovat bu na západ smrem k Limavady nebo na východ do Coleraine .

Zaízení

Castlerock je domovem letního tábora Guysmere, který vlastní a provozuje presbyteriánský kostel .

Vzdlání

  • Základní kola Hezlett
  • Základní kola Ballyhacket

Lidé

Herec James Nesbitt il jako teenager v Castlerocku.

Vesnice byla prázdninovou destinací slavného autora CS Lewise . Narodil se v Belfastu a jako dít strávil prázdniny v Castlerocku a inspirací pro Downhill House pro nkteré ze svých knih, jako je Lev, arodjnice a skí .

Viz také

Reference

externí odkazy

  • Média související s Castlerock na Wikimedia Commons

Opiniones de nuestros usuarios

Michal Straka

Tento záznam na Castlerock mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Viděl jsem, jak znovu táhnu Wikipedii, něco, co nám učitel zakázal. Díky, že jsi mě zachránil.

Elena Ježková

Jazyk vypadá staře, ale informace jsou spolehlivé a obecně vše, co je o proměnné Castlerock napsáno, dává hodně důvěry.

Leopold šťastný

V tomto příspěvku o Castlerock jsem se dozvěděl věci, které jsem nevěděl, takže teď můžu jít spát.

Marcel šimková

Informace o proměnné Castlerock jsou velmi zajímavé a spolehlivé, stejně jako ostatní články, které jsem dosud četl, kterých je již mnoho, protože na své datum na Tinderu čekám téměř hodinu a neobjevuje se, takže mi to dává, že mě to postavilo. Využívám příležitosti nechat pár hvězd pro společnost a vysrat se na svůj zkurvený život.