CastlereaVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castlerea, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castlerea, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castlerea, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castlerea, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castlerea, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castlerea. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castlerea
Caisleán Riabhach
Msto
Hlavní ulice Castlerea.jpg
Castlerea se nachází v Irsku
Castlerea
Castlerea
Umístní v Irsku
Souadnice: 53,7667 ° severní íky 8,5 ° západní souadnice : 53,7667 ° severní íky 8,5 ° západní délky 53 ° 46'00 "N 8 ° 30'00" W / / 53,7667; -8,553 ° 46'00 "N 8 ° 30'00" W / / 53,7667; -8,5
Zem Irsko
Provincie Connacht
okres Roscommon
Nadmoská výka
82 m (269 stop)
Poet obyvatel
 (2016)
  Celkem 1 992
Smrovací klí Eircode
F45
Telefonní pedvolba +353 (0) 94
Reference irské míky M670797

Castlerea ( / k æ s l r e / ; Irish : Caislean Riabhach , co znamená, 'íhaná hrad') je tetí nejvtí msto v hrabství Roscommon , Irské republice . Nachází se na západ kraje a pi sítání lidu v roce 2016 zde ilo 1 992 obyvatel. Zhruba peloeno z irtiny, Castlerea je obecn mylenka znamenat 'íhaný hrad' (Caisleán Riabhach). Alternativní peklad je královský hrad (Caisleán ). Msto je postaveno na behu eky Suck a eky Francis, které jsou pítoky eky Shannon .

Djiny

Clonalis House , který se nachází na západ Castlerea, je domovem pedk klanu O'Conor , posledního z vysokých král Irska . Dynastie O'Connor produkovala jedenáct vysokých král Irska a dvacet tyi král Connachta .

Theophilus Sandford, len armády Olivera Cromwella v Irsku, obdrel velkou alokaci pozemk zabavených rodin O'Connor jako souást zákona o vyrovnání Irska 1652 . Tento balíek zahrnoval Castlerea. Castlerea se vyvíjela pod Sandfordy, kteí zaloili palírnu (na její výce produkovalo více ne 91 000 litr nebo 20 000 císaských galon whisky ron), pivovar a koelunu. Sandfordovi potomci pokraovali u moci pes 19. století. Pozstalost pozdji získala pozemková komise a rada petíených okres . Panství , ve kterém byla nastavena peívá a je nyní tí jako veejný park.

Dne 11. ervence 1921, serant James King of the Royal Irish Constabulary byl zastelen v Castlerea na St Patrick Street a zemel na následky zranní krátce poté. Pímí ervence 1921 byla vyhláena pozdji ten den, co Sergeant Král poslední obtí na irské války za nezávislost .

Dne 17. ervna 2020, detektiv Garda Colm HORKAN byl zastelen 43-letého mue v Castlerea kdy jeho stelná zbra byla vytrhl z toho, kdo pak vypálil patnáct ran na nj. Horkan se stal 89. gardou, která mla být zabita pi výkonu sluby .

Sport

Castlerea hostí fotbalový klub Castlerea Celtic a St Kevin's , gaelský fotbalový klub a basketbalový tým Castlerea Kings . Podnikové centrum v mstském obchodním parku je také domovem mstské posilovny a boxerského klubu Castlerea.

Vzdlávání a prmysl

Mezi hlavní zamstnavatele spolenosti Castlerea patí Supervalu , Harmac Medical Products, Color Communications Europe, Finola Foods a Lidl . Filmový produkní dm Round Edge Films sídlí v Ballingare v Castlerea.

koly ve mst se nacházejí ve stejné oblasti; zahrnují dv základní koly (Státní kláterní národní kola a Státní kola chlapc), St Michael's Special Needs School (která slouí vem vkovým kategoriím) a Castlerea Community School (pro studenty druhého stupn). Komunitní kola Castlerea instruuje piblin 500 student. Poskytuje tídy aplikovaných certifikát a státní zkouky juniorského certifikátu a maturitního vysvdení .

Vybavení

Mezi vybavení ve mst patí golfový klub Castlerea, zaloený v roce 1905 a pesthovaný do souasného umístní v roce 1907. Jedná se o 9jamkové hit. V lét je veejnosti pístupný venkovní bazén s moderním zrekonstruovaným hitm, veejná knihovna, fotbalové hit a O'Rourke Park, co je hit GAA . Panství je velký veejný park pístupný mimo hlavní ulici a je domovem nkolika strom vysázených pozoruhodnými postavami vetn bývalého amerického velvyslance v Irsku Jean Kennedy Smith . GAA vlastní ve mst squashové a házenkáské hit. Neighborhood Youth Project (NYP) je spoleenské místo pro teenagery ve mst. Kostel svatého Patrika (postavený v roce 1896) je katolický kostel msta. Msto slouí jako stezka pro Suck Valley Way , piem 105 kilometr dlouhá stezka zaíná a koní ve mst.

Doprava

Hlavní silnicí pes msto je státní vedlejí silnice N60 , z msta Roscommon dále do hrabství Mayo . Mezi dalí silnice patí R361 do Boyle a R377 do Castleplunket .

Nádraí Castlerea zahájena dne 15. listopadu 1860. elezniní stanice je umístna na hlavní trati Westport, Dublinu a je propojen s Dublin Heuston , Ballina a Westport .

Lidé

Dalí fotky

Twinning

Castlerea je spojena s:

Viz také

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Antonie Strnadová

Pěkný článek z Castlerea.

Denisa Sedlák

V tomto příspěvku o Castlerea jsem se dozvěděl věci, které jsem nevěděl, takže teď můžu jít spát.

Robin Suchý

Opravit. Poskytuje potřebné informace o Castlerea.

Katarina Linhartová

Stránka se mi líbí a článek o Castlerea je ten, který jsem hledal.