CastlelyonsVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castlelyons, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castlelyons, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castlelyons, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castlelyons, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castlelyons, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castlelyons. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castlelyons
Caisleán Ó Liatháin
Vesnice
Hbitov svatého Mikuláe, Kill-Saint-Anne, Castlelyons
Hbitov svatého Mikuláe, Kill-Saint-Anne, Castlelyons
Castlelyons se nachází v Irsku
Castlelyons
Castlelyons
Umístní v Irsku
Souadnice: 52,089 ° N 8,234 ° W Souadnice : 52,089 ° N 8,234 ° W 52 ° 05'20 "N 8 ° 14'02" W / / 52,089; -8,23452 ° 05'20 "N 8 ° 14'02" W / / 52,089; -8,234
Zem Irsko
Provincie Munster
okres Hrabství Cork
Poet obyvatel
 (2016)
374
asové pásmo UTC+0 ( MOKRÉ )
  Léto ( DST ) UTC-1 ( IST ( ZÁPAD ))

Castlelyons ( irský : Caisleán Ó Liatháin ) je malá vesnice na východ hrabství Cork v Irsku . To je také civilní farnost v baronství z Barrymore . Název je odvozen od pevnosti Uí Liatháin - raného stedovkého království. Nachází se 6 km (3,7 mil) jin od Fermoy . Pi sítání lidu 2002 to zaznamenalo populaci 211. Castlelyons je souástí volebního obvodu Cork East Dáil.

eku Nevstu vedou do vesnice dva kamenné mosty - jeden malou lávku a druhý most, který byl souástí vstupu do zámku Barrymore - sídla hrabat z Barrymore . Farnost má dva kostely v Bridesbridge a Coolagown a také se me pochlubit hradem, dvma opatstvími , mauzoleem , dvma svatými studnami a mnoha dalími historickými památkami.

Djiny

Katolická farnost Castlelyons dnes se skládá ze tí hlavních tvrtí - Coolagown, Britway a Castlelyons / Bridesbridge. Ti tvrtiny farnosti se rozprostírají podél behu eky Nevsty.

Castlelyons Friary existoval mezi 14. a 18. stoletím.

Bhem anglické obanské války se nedaleko vesnice odehrála bitva u Castlelyons v roce 1645.

Sport

V této oblasti je oblíbený lov, stelba a rybaení. K dispozici je zbraový i rybáský klub. Také vesnice má hit a hit na putt .

Obec má squashové kurty a hit Gaelic Athletic Association (GAA). Castlelyons GAA je místní klub GAA.

Lidé

Viz také

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Ivona Kadlec

Nevím, jak jsem se dostal k tomuto článku o Castlelyons, ale moc se mi líbil.

Zuzana Růžička

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Castlelyons napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.

Renata Nový

Skvělý příspěvek o Castlelyons.

Petr Vacek

Potřeboval jsem najít něco jiného o Castlelyons, což nebyla typická věc, která se vždy čte na internetu, a tento článek z Castlelyons se mi líbil.