CastlegregoryVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castlegregory, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castlegregory, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castlegregory, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castlegregory, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castlegregory, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castlegregory. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castlegregory
Caisleán Ghriaire
Vesnice
Main Street, Castlegregory
Main Street, Castlegregory
Castlegregory se nachází v Irsku
Castlegregory
Castlegregory
Umístní v Irsku
Souadnice: 52 ° 15'20 "N 10 ° 01'16" W / 52,255549 ° N 10,02099 ° W / 52.255549; -10,02099 Souadnice : 52 ° 15'20 "N 10 ° 01'16" W / 52,255549 ° N 10,02099 ° W / 52.255549; -10,02099
Zem Irsko
Provincie Munster
okres Hrabství Kerry
Poet obyvatel
 (2016)
250
asové pásmo UTC+0 ( MOKRÉ )
  Léto ( DST ) UTC-1 ( IST ( ZÁPAD ))
Reference irské míky Q617134

Castlegregory ( irský : Caisleán Ghriaire , co znamená hrad Griaire) je vesnice v hrabství Kerry v Irsku . Nachází se na severní stran poloostrova Dingle , na pli cesty mezi Tralee a Dingle . Ke 2016 sítání lidu, Castlegregory ml populaci 250.

Castlegregory byl pojmenován podle hradu postaveného Gregory Hoare v 16. století. Je to hlavní vesnice v Lettragh, jméno dané severní stran poloostrova Dingle.

Zempis

Obec se nachází na úpatí píseného poloostrova zvaného Maharees oddlující Brandon Bay na západ od Tralee Bay na východ. Mimo poloostrov je nkolik malých ostrov, nazývaných Seven Hoggs nebo Maharee Islands. Malý rybáský pístav se nachází ve Fahamore v zálivu Scraggane , asi 5 km za vesnicí na pice poloostrova Maharees. Obec je obklopena horami poloostrova Dingle a je pehlíena pímo pohoím Beenoskee a Stradbally. Na západ je Brandon Mountain . Castlegregory je také název ímskokatolické farnosti, která zahrnuje ásti severovýchodní oblasti poloostrova Dingle a slouí dvma kostelm. Obec je turistickou destinací a nachází se v blízkosti ady pláí na poloostrov Maharees. Golfový a rybáský klub Castlegregory, devítijamkové golfové hit, se nachází na západ od vesnice na behu Lough Gill .

Djiny

Na nejvtím z ostrov Magharee jsou Illauntannig ( irský Oileán tSeanaigh ) ruinami kláterního nalezit ze 7. století zaloeného svatým Senachem. Na tomto webu jsou dv oratoe, ti chaty pro úl (nebo Clochan ) a ti píklady leacht (nebo oltáe).

Místní akce

Den vzor Castlegregory se tradin slavil 15. srpna, kdy je tradicí jíst místn vyrobené skopové koláe. V posledních letech byl rozíen na tídenní letní festival.

Také se slaví Wrenv den 26. prosince. Tradiní slamné aty ustoupily pyamu, záclonám, halloweenským maskám a vánoním ozdobám, ale stále je slyet tradiní irská hudba.

Sport

Castlegregory GAA Club byl nejprve známý jako Castlegregory Allen, pojmenovaný po Williamovi Allenovi, jednom z Manchester Martyrs . Klub se zúastnil prvního Kerry County Championship hraného v roce 1889. Více ne 40 let se fotbal hrál na hiti s 21 stopovým sklonem shora dol, nicmén 17. kvtna 2003 byla otevena nová pda.

Doprava

Castlegregory byl konec vedlejí trat Tralee a Dingle Light Railway . elezniní stanice byla otevena 1. dubna 1891, uzavena pro osobní a nákladní dopravu 17. dubna 1939. Pipojovala se k hlavní trase Tralee - Dingle na kiovatce Castlegregory (poblí tábora). Tato hlavní trasa se ve stejný den uzavela i pro osobní dopravu, ale mla zstat otevena pro nákladní vlak jednou denn a do roku 1947, poté do msíního uzávru hlavní trati v roce 1953 fungoval jen msíní vlak dobytka Tralee - Dingle.

Viz také

Reference

Opiniones de nuestros usuarios

Dita Fiala

Stránka se mi líbí a článek o Castlegregory je ten, který jsem hledal.

Dita Holub

Někdy, když na internetu hledáte informace o něčem, najdete příliš dlouhé články, které trvají na tom, abyste mluvili o věcech, které vás nezajímají. Tento článek o Castlegregory se mi líbil, protože jde k věci a mluví přesně o tom, co chci, aniž bych se ztrácel v neužitečných informacích.

Veronika Straková

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Castlegregory napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.

Radim Martinek

V tomto příspěvku o Castlegregory jsem se dozvěděl věci, které jsem nevěděl, takže teď můžu jít spát.