CastleconnellVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castleconnell, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castleconnell, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castleconnell, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castleconnell, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castleconnell, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castleconnell. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castleconnell

Caisleán Uí Chonaill
Msto
Centrum msta
Centrum msta
Castleconnell se nachází v Irsku
Castleconnell
Castleconnell
Umístní v Irsku
Souadnice: 52 ° 42'51 "N 8 ° 30'06" W / 52,7143 ° S 8,5016 ° W / 52,7143; -8,5016 Souadnice : 52 ° 42'51 "N 8 ° 30'06" W / 52,7143 ° S 8,5016 ° W / 52,7143; -8,5016
Zem Irsko
Provincie Munster
okres Hrabství Limerick
Populace
 (2016)
2 107
Reference irské míky R660627

Castleconnell ( irský : Caisleán Uí Chonaill , historicky Caisleán Uí Chonaing ) je vesnice v hrabství Limerick na behu eky Shannon . Je to 11 km (6,8 mil) od msta Limerick a poblí hranic kraj Clare a Tipperary .

Djiny

Zícenina hradu Connell (ve skutenosti hrad rodiny jménem Gunning), od ní pochází název vesnice, byla postavena na skalním výchozu s výhledem na ohyb eky. To bylo znieno v obleení armádou generála Ginkel , bojující na podporu armády Williama Oranského na konci 17. století. I dnes leí velký kus hradní zdi asi padesát stop od hradu, odhodený obkliovacími dly pes silnici. Lávka pes Shannon - postavená bhem mimoádné události 1939-1945 irskou armádou pod kapitánem Carleyem Owensem - spojuje kraje Limerick a Clare. Nedaleký Mountshannon House je svdectvím Johna FitzGibbona, 1. hrabte z Clare , který byl na konci 18. století generálním prokurátorem pro Irsko a následným irským kancléem . FitzGibbon byl protestantský zastánce tvrdé linie a pomohl zavést Akty unie 1800 , co mlo za následek zruení irského parlamentu. Dm, kde il on a jeho potomci, vypálila ve 20. letech IRA k zemi .

Mnoho nádherných budov z 19. století má výhled na Shannon v Castleconnell. Jedna z nich, bývalá kolní budova, byla po mnoho let domovem centra irské harfy . Dalí, bývalý kláter, je nyní hotel Castleoaks House. Kousek na jih od vesnice leí ruiny kdysi velkého domu Mountshannon , palladiánského sídla znieného poárem na poátku 20. století.

Rybolov

Známý pro svj rybolov - hrubý i sportovní - má historii jako rybáská destinace sahající a do 19. století. Hlavním úlovkem byl losos a pstruh. Místní hospoda Shannon Inn se proslavila svou rybáskou klientelou, která tam v prbhu let pobývala.

Schéma Shannon Electricity a jeho pehrada Ardnacrusha v Parteen znan zmnily osudy vesnice ve ticátých letech minulého století, kdy sníily tok vody jin od pehrady na piblin jednu estinu a sníily hladiny vody podél Shannonu.

Inenýi pidali k pehrad rybí výtah, který umooval zvedání ryb v nádob naplnné vodou, a tím procházení proti proudu do jejich tradiních tecích míst. eka v Castleconnell je také známá svým bohatým ptaím ivotem, a zejména svými labutmi , z nich mnohé jsou sthovavými islandskými labutmi zimujícími a chovajícími se na ece.

Sport

Gaelské hry

Castleconnell je domovem nejúspnjího Limerickova vrhajícího klubu. Klub Ahane GAA vyhrál v letech 1931 a 1948 19 ampionát Limerick Senior Hurling Championships a poskytl mnoho z týmu Limerick, který vyhrál All-Ireland Senior Hurling Championships v letech 1934, 1936 a 1940. Mezi jeho nejslavnjí hráe patili Mick Mackey a Jackie Power .

Box

Boxer Andy Lee byl vychováván v Castleconnell od svých 14 let. Dne 13. prosince 2014 se stal aktuálním mistrem svta WBO ve stední váze.

Veslování

Lodní klub Castleconnell existuje od roku 1983. Nachází se na konci svta (také známý jako Worral's End). Castleconnell má jeden z nejlepích vodních tok v Irsku. Veslai mají hladkou, irokou vodu, na které mohou veslovat 3,2 kilometru a k mostu O'Briens. Tsn za mostem mají veslai jet 1,5 kilometru, ne se dostanou k regulátoru prtoku vody.

Doprava

elezniní stanice Castleconnell byla otevena 8. srpna 1858. Stanice leí na elezniní trati Limerick Ballybrophy .

Politika

Msto bylo díve pod jurisdikcí Limerick County Council . Vzhledem ke své blízkosti k Limerick City a s rstem samotného msta, Castleconnell se stal souástí Limerick City metropolitní tvrti, která se nachází v Limerick City East Municipal District místní samosprávy oblasti Limerick City a krajské rady .

Pozoruhodní obyvatelé

Viz také

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Jaroslav Burian

Tento záznam na Castleconnell mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Viděl jsem, jak znovu táhnu Wikipedii, něco, co nám učitel zakázal. Díky, že jsi mě zachránil.

Andrea Nemec

Opravit. Poskytuje potřebné informace o Castleconnell.

Vojtech Pavlíček

Konečně článek o Castleconnell, který se snadno čte.