Castle Rock (Edinburgh)Všechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castle Rock (Edinburgh), jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castle Rock (Edinburgh), které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castle Rock (Edinburgh), které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castle Rock (Edinburgh), ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castle Rock (Edinburgh), aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castle Rock (Edinburgh). Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castle Rock
Hrad z Princes Street, Edinburgh.JPG
Castle Rock, jak je patrné z Princes Street
Nejvyí bod
Nadmoská výka 140 m (460 stop)
Výtenost C. 80 m (260 stop)
Výpis Tump
Souadnice 55 ° 56'55 "N 3 ° 12'03" W / 55.948611 ° N 3.200833 ° W / 55,948611; -3.200833 Souadnice : 55.948611 ° N 3.200833 ° W55 ° 56'55 "N 3 ° 12'03" W / / 55,948611; -3.200833
Zempis
Castle Rock leí ve Skotsku
Castle Rock
Castle Rock
Edinburgh , Skotsko
Mapa Topo OS Landranger 66
Geologie
Vk skály ~ 350 milion let
Horský typ Útes a ocas , vulkanická zátka
Lezení
První výstup Neznámý

Castle Rock ( skotská galtina : Creag a 'Chaisteil , IPA: [kekaxatl]) je sopená zátka uprosted Edinburghu, na které sedí hrad Edinburgh . Odhaduje se, e skála vznikla asi ped 350 miliony let bhem raného období karbonu . Jedná se o pozstatky vulkanické trubky, která proízla okolní sedimentární horninu a ped ochlazením vytvoila velmi tvrdý dolerit , hrubozrnnjí ekvivalent edie . Následné ledové erozi odolával spíe dolerit, který chránil mkí horninu na východ a zanechal skalní útvar a ocas .

Vrchol hradní skály je 130 metr nad moem, se skalnatými útesy na jihu, západ a severu, které se táhnou a 80 metr od okolní krajiny. To znamená, e jediná snadno dostupná cesta k hradu vede na východ, kde se heben mírnji svauje. Obranná výhoda takového místa je jasná, ale geologie horniny také pináí potíe, protoe edi je extrémn patná zvodnlá vrstva . Poskytování vody do horní ásti hradu bylo problematické a navzdory potopení 28 metr hluboké studny zásobování vodou asto docházelo bhem sucha nebo obléhání, napíklad bhem obléhání Lang v roce 1573 .

Reference

externí odkazy

Média související s Castle Rock (Edinburgh) na Wikimedia Commons

Opiniones de nuestros usuarios

Vaclav Pokorný

Pěkný článek z Castle Rock (Edinburgh).

Ivan Bendová

Stránka se mi líbí a článek o Castle Rock (Edinburgh) je ten, který jsem hledal.

Dita Urbánková

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Castle Rock (Edinburgh) napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.

Tereza Straka

Zjistil jsem, že informace, které jsem našel o Castle Rock (Edinburgh), jsou velmi užitečné a příjemné. Kdybych měl dát "ale", možná by to bylo tak, že to není dostatečně inkluzivní ve svém znění, ale jinak je to skvělé.

Lenka Zapletalová

Článek o Castle Rock (Edinburgh) je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.