Castle GrantVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castle Grant, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castle Grant, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castle Grant, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castle Grant, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castle Grant, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castle Grant. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castle Grant stojí míli na sever od Grantown-on-Spey a je bývalým sídlem Clan grant náelník Strathspey v Highlands , Skotsko . Pvodn se jmenoval hrad Freuchie, ale v roce 1694 byl pejmenován na Grant. Hrad je památkov chránnou budovou kategorie A a areál je zahrnut do inventáe zahrad a navrených krajin ve Skotsku .

Djiny

15.-16. Století

Zámek je vový dm ve tvaru písmene Z, který pochází z patnáctého století. Pozemky byly v drení klanu Comyna, ale v patnáctém století byly pedány Grantm a stala se jejich hlavní pevností.

Hrad byl pvodn pojmenován Freuchie Castle a James Grant z Freuchie podporoval Jamese V Skotska .

17.-18. Století

Akoli granty byli protestanti, pipojili se k Jamesovi Grahamovi, 1. markýzovi z Montrose bhem skotské obanské války ve 40. letech 16. století. Název hradu se zmnil z hradu Freuchie na Castle Grant v roce 1694, kdy byly pozemky pemnny na královský reim.

Ludovick Grant, osmý laird, podporoval Hanoverians proti Stewartm a bojoval proti Jacobites jak v Jacobite vzestupu 1715 a Jacobite vzestupu 1745 . Castle Grant vak obsadili Jacobité.

V roce 1787 Robert Burns navtívil Castle Grant.

Moderní historie

Hrad byl obnoven sirem Robertem Lorimerem v roce 1912.

Pozdji se stal oputným, ale byl obnoven v 90. letech. Majetek koupil za 720 000 £ podnikatel Craig Whyte v roce 2006. Castle Grant se zmocnila skotská banka poté, co Whyte, který v roce 2012 vedl Rangers FC k jeho správ a likvidaci , odmítl splácet hypotéku. V záí 2014 byl prodán bývalému generálnímu editeli Ruské autorské spolenosti Sergejovi Fedotovovi, který byl pozdji zaten za podvod.

Duch

Castle Grant je údajn pronásledován duchem lady Barbary Grantové, dcery lairda ze estnáctého století. Její malé zjevení je vak prý spíe smutné ne dsivé. íká se, e zemela na zlomené srdce poté, co byla uvznna v temné skíni za to, e se zamilovala do nesprávného mue.

Viz také

Reference

externí odkazy

Souadnice : 57 ° 21'7,20 N 3 ° 35'40,98 W / 57,3520000 ° N 3,5947167 ° Z / 57,3520000; -3,5947167

Opiniones de nuestros usuarios

Hana Havel

Tento příspěvek na Castle Grant mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.

Vojtech Martinková

V tomto příspěvku o Castle Grant jsem se dozvěděl věci, které jsem nevěděl, takže teď můžu jít spát.

Samuel Martinek

Tento záznam na Castle Grant mě přiměl vyhrát sázku, což je méně než dobré skóre.