Casting RunesVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Casting Runes, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Casting Runes, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Casting Runes, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Casting Runes, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Casting Runes, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Casting Runes. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Casting the Runes
Více straidelných píbh - MR James.jpg
Autor PAN James
Zem Anglie
Jazyk Anglitina
ánr Hrza
Datum publikace 1911

Casting the Runes je povídka napsaná anglickým spisovatelem MR Jamesem . Poprvé byl vydán v roce 1911 jako tvrtý píbh v More Ghost Stories , co byla Jamesova druhá sbírka straidelných píbh .

Shrnutí spiknutí

Pan Edward Dunning je výzkumným pracovníkem Britského muzea. Na zaátku píbhu nedávno recenzoval pana Karswella, alchymistu a okultistu, Pravdu alchymie . Poté zane vidt jméno John Harrington, a je kdekoli. Dozví se, e Harrington také zhodnotil Karswellovu práci a nedlouho poté zemel pi podivné nehod.

Harringtonv bratr pomáhá Dunningovi zjistit, e Karswell proklel oba mue tím, e jim zasunul kousek papíru s nkolika runami. Dedukují, e prokletí, jakmile je uvreno, zpsobí, e nositel zeme za ti msíce. Vystopují Karswella den ped tím, ne kletba zabije Dunninga a podaí se mu runy vrátit. Karswell umírá druhý den, zabit kamenem, který spadl z leení kolem kostela sv. Wulframa v Abbeville .

Adaptace

Film Noc démona z roku 1957 (reie Jacques Tourneur ) je adaptací tohoto píbhu. V této verzi se ústední postava jmenuje Dr. John Holden (hraje ji Dana Andrews ). Holden je americký psycholog, který plánuje odhalit okultistu Juliana Karswella ( Niall MacGinnis ) jako arlatána , jen aby zjistil, e Karswellovy síly jsou skutené a e Holdenovi proklel.

Píbh byl dvakrát upraven pro britskou televizi. První byla v roce 1968 jako epizoda série antologie Mystery and Imagination (Sezóna 3, epizoda 1, 1968) s Johnem Fraserem jako Dunningem a Robertem Eddisonem jako Karswell. V roce 1979 byl píbh znovu adaptován jako epizoda ITV Playhouse (sezóna 11, epizoda 9). Ve verzi z roku 1979 je ústedním hrdinou ena, Prudence Dunningová (hraje ji Jan Francis ), producentka investigativního televizního programu kritického vi okultistovi jménem Karswell (hraje ji Iain Cuthbertson ), a brzy zjistí, e Karswell má prokletí na ni. Není známo, e existují úplné kopie verze z roku 1968, ale verze z roku 1979 byla vydána na DVD.

Casting The Runes byl také nkolikrát upraven pro rádio. První byl v roce 1947 CBS pro jejich rozhlasový seriál Escape . CBS produkoval druhou verzi v roce 1974 pro jejich CBS Radio Mystery Theatre show. V roce 1981 produkovalo BBC Radio 4 volnou adaptaci nazvanou The Hex

Reference

externí odkazy

 • Podcast Curious : Episode 12a - Casting the Runes
 • Opiniones de nuestros usuarios

  Lada Hanusová

  Tento záznam na Casting Runes mě přiměl vyhrát sázku, což je méně než dobré skóre.

  Zdenka Svoboda

  Tento záznam o Casting Runes je velmi zajímavý.

  Albert Zelenka

  Děkuji za tento příspěvek na Casting Runes, přesně to jsem potřeboval.

  Alice Janda

  Toto je dobrý článek o Casting Runes. Poskytuje potřebné informace bez excesů.