Castiglione delle StiviereVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castiglione delle Stiviere, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castiglione delle Stiviere, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castiglione delle Stiviere, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castiglione delle Stiviere, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castiglione delle Stiviere, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castiglione delle Stiviere. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castiglione delle Stiviere
Comune di Castiglione delle Stiviere
Castiglione delle Stiviere (panorama) .jpg
Erb Castiglione delle Stiviere
Erb
Umístní Castiglione delle Stiviere
Castiglione delle Stiviere sídlí v Itálie
Castiglione delle Stiviere
Castiglione delle Stiviere
Umístní Castiglione delle Stiviere v Itálii
Castiglione delle Stiviere sídlí v Lombardie
Castiglione delle Stiviere
Castiglione delle Stiviere
Castiglione delle Stiviere (Lombardie)
Souadnice: 45 ° 23'30 "N 10 ° 29'20" E / 45,39167 ° N 10,48889 ° E / 45,39167; 10,48889 Souadnice : 45 ° 23'30 "N 10 ° 29'20" E / 45,39167 ° N 10,48889 ° E / 45,39167; 10,48889
Zem Itálie
Kraj Lombardie
Provincie Mantova (MN)
Frazioni Astore, Gozzolina, Grole, San Vigilio
Vláda
  Starosta Enrico Volpi
Plocha
  Celkem 42,02 km 2 (16,22 tvereních mil)
Nadmoská výka
111 m (364 stop)
Poet obyvatel
(31. srpna 2017)
  Celkem 23,448
  Hustota 560 / km 2 (1400 / sq mi)
Demonym (y) Castiglionesi
asové pásmo UTC + 1 ( SE )
  Léto ( DST ) UTC + 2 ( SEL )
Potovní smrovací íslo
46043
Telefonní pedvolba 0376
Patrona St. Aloysius Gonzaga
Svatý den 21. ervna
webová stránka Oficiální webové stránky

Castiglione delle Stiviere ( Upper Mantovano : Castiù ) je msto v provincii Mantua v italské Lombardii , 30 kilometr severozápadn od Mantovy po silnici.

Djiny

Mstský hrad byl domovem kadetské poboky rodu Gonzag v ele s markýzem Castiglione. Svatý Aloysius Gonzaga (15681591) se zde narodil jako ddic markýze, ale stal se jezuitem . Zemel pi péi o obti moru v ím a byl tam pohben, ale jeho hlava byla pozdji peloena do baziliky v Castiglione, která nese jeho jméno.

Bhem války o panlské ddictví obsadili msto Francouzi pod Duc de Vendôme . V roce 1706, v první bitv u Castiglione, zde francouzská armáda pod vedením Jacquese Eléonora Rouxela de Grancey porazila pytlovskou armádu vedenou Frederickem I., hrabtem z Hesenska-Kasselu .

Bhem obléhání Mantovy v roce 1796 zde byli Rakuané pod Dagobertem Sigmundem von Wurmserem poraeni ve druhé bitv u Castiglione revoluní francouzskou armádou pod vedením generála Augereaua , pozdjího francouzského marála , který byl v roce 1808 vytvoen vévodou z Castiglione císaem Napoleonem I. , ddiný vítzný titul (take k nmu nikdy nebylo pipojeno skutené územní vévodství) zanikl v roce 1915.

Castiglione obdrel estný titul msta prezidentským dekretem dne 18. íjna 2001.

Hlavní památky

Má starý hrad, hodn pozmnný a obnovený, zejména rodinou Gonzaga z Mantovy v 16. století.

Castiglione je roditm Mezinárodního erveného kíe, který byl zaloen Henri Dunantem po bitv u Solferina v roce 1859. V centru msta je muzeum vnované IRC.

Mezinárodní vztahy

Castiglione delle Stiviere je spojený s:

Reference

externí odkazyOpiniones de nuestros usuarios

Miroslava Urbanová

Článek o Castiglione delle Stiviere je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.

Brigita Hanák

Stránka se mi líbí a článek o Castiglione delle Stiviere je ten, který jsem hledal.

Dagmar Janků

Potřeboval jsem najít něco jiného o Castiglione delle Stiviere, což nebyla typická věc, která se vždy čte na internetu, a tento článek z Castiglione delle Stiviere se mi líbil.

Ivona Soukupová

Někdy, když na internetu hledáte informace o něčem, najdete příliš dlouhé články, které trvají na tom, abyste mluvili o věcech, které vás nezajímají. Tento článek o Castiglione delle Stiviere se mi líbil, protože jde k věci a mluví přesně o tom, co chci, aniž bych se ztrácel v neužitečných informacích.