Castiglione del LagoVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castiglione del Lago, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castiglione del Lago, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castiglione del Lago, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castiglione del Lago, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castiglione del Lago, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castiglione del Lago. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castiglione del Lago
Obec Castiglione del Lago
Staré msto Castiglione del Lago
Staré msto Castiglione del Lago
Erb Castiglione del Lago
Umístní Castiglione del Lago
Castiglione del Lago se nachází v Itálii
Castiglione del Lago
Castiglione del Lago
Umístní Castiglione del Lago v Itálii
Castiglione del Lago se nachází v Umbrii
Castiglione del Lago
Castiglione del Lago
Castiglione del Lago (Umbrie)
Souadnice: 43 ° 08'19 "N 12 ° 02'52" E / 43,13861 ° N 12,04778 ° E / 43,13861; 12,04778 Souadnice : 43 ° 08'19 "N 12 ° 02'52" E / 43,13861 ° N 12,04778 ° E / 43,13861; 12,04778
Zem Itálie
Kraj Umbrie
Provincie Perugia
Frazioni Badia , Casamaggiore , Gioiella , Macchie , Panicarola , Petrignano , Piana , Porto , Pozzuolo , Pucciarelli , San Fatucchio , Vaiano , Villastrada
Vláda
  Starosta Matteo Burico
Plocha
  Celkem 205,26 km 2 (79,25 sq mi)
Nadmoská výka
304 m (997 stop)
Poet obyvatel
 (30. ervna 2017)
  Celkem 15,498
  Hustota 76/km 2 (200/sq mi)
Demonym Castiglionesi
asové pásmo UTC+1 ( SE )
  Léto ( DST ) UTC+2 ( SEL )
Potovní smrovací íslo
06061
Vytáení kódu 075
Svatý patron Máí Magdalény
Svatý den 22. ervence
webová stránka Oficiální webové stránky

Castiglione del Lago je msto v provincii Perugia z Umbria (centrální Itálii ), na jihozápadním rohu jezera Trasimeno . Orvieto je 59 km (37 mi) na jih, Chiusi je 21 km (13 mi) na jihozápad, Arezzo je 56 km (35 mi) na severozápad, Cortona je 21 km (13 mi) na sever a Perugia je 47 km (29 mi) na jihovýchod.

Geografie a mstská struktura

Castiglione del Lago se vyvinul na ostrov, který býval ostrovem - tvrtém ostrov jezera Trasimeno v jeho jihozápadní oblasti. V prbhu staletí se msto rozrstalo a plochá mezera mezi ostrovem a pobeím byla vyplnna piazzami, domy, kostely a dalími budovami.

Nejnovjí ásti msta jsou v urité vzdálenosti od starého, take centro storico (historické centrum) Castiglione del Lago je zachovalá stedovká lokalita, která jako by se ídila zákonem tí. Ve mstských hradbách jsou ti brány a uvnit msta ti námstí a ti kostely.

Djiny

Castiglione leí na kdysi dleité dálnici mezi Orvieto na jihu, Chiusi na západ a Arezzo na severu. Jeho postavení na tomto hav sporném území, které postavilo Etrusky proti ímanm a pozdji Toskánce proti Perugianm, nevyhnuteln pineslo do msta dlouhý cyklus smrti a niení. Pvodní opevnní bylo pi mnoha píleitostech znieno a pestavno.

Teprve za vlády císae Fridricha II. (Poátek 13. století) a po ní následovalo období relativní stability.

Pozdji se msto dostalo pod kontrolu Perugie v papeských státech a stalo se lénem mocné rodiny Baglioni. V roce 1550 ji pape Julius III. Udlil své seste. V roce 1563 se její syn Ascanio della Corgna stal markýzem Castiglione a Chiusi. V roce 1617 se z léna stalo prosperující, ale krátkodobé vévodství. Poslední vévoda Fulvio Alessandro (1617-1647) zemel bez ddic a msto bylo znovu absorbováno do papeských stát.

Hlavní památky

Pevnost lva byla postavena císaem Fridrichem II . Ptiboký hrad byl dostavn roku 1247 n. L. Mnichovým architektem Elií z Cortony . Ve tyech rozích má hrad tvercové ve a v druhém trojúhelníkovou batu neboli donjon , ve druhé známý jako Mastio. Zámek byl navren tak, aby svým majitelm poskytl strategickou kontrolu nad celým jezerem Trasimeno. Bhem následujících staletí hrad odolal ad obléhání.

Palazzo della Corgna , která slouí jako Palazzo del Comune (radnice) byl postaven Ascanio della Corgna v renesanním slohu podle návrhu architekta Vignola . Nyní je z nj obanské muzeum a galerie. Palazzo má dlouhou, krytou chodbu spojující s hradem. V pízemí, pozdní éry fresky renesance namaloval na Pescaro-rozený umlec Giovanni Antonio Pandolfi a florentského malíe Salvio Savini . V roce 1574 pidal umlec Niccolò Circignani , známý jako Il Pomarancio, obrazy a dalí dekorace do jedné z nejzajímavjích místností paláce, takzvané místnosti exploit vládce Ascanio della Corgna.

Jedinou dalí stavbou, která stojí za zmínku, je jemn tukovaný kostel Santa Maria Maddalena , provedený podle eckého kíového plánu. Kostel má neoklasicistní pronaos a uvnit panel malovaný v roce 1580 Eusebio da San Giorgio.

Kultura

Kadé dva roky je Castiglione del Lago hostitelem festivalu Coloriamo i Cieli . Akce Color the Skies se koná v pevný termín koncem dubna nebo kvtna. Od roku 2005 se vak tento festival koná kadoron a nyní zahrnuje lehká letadla (tém 2000 v roce 2007), horkovzduné balóny (17) a tisíce vícebarevných drak.

Pozoruhodné osoby

Partnerská msta

Viz také

Reference

Prameny

  • Maria Gabriella Donati-Guerrieri, Lo Stato di Castiglione del Lago ei della Corgna , La Grafica, Perugia 1972.

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Ivo Zelenková

Konečně! V dnešní době se zdá, že pokud nepíší články o deseti tisících slovech, nejsou šťastní. Redaktoři obsahu, toto ANO je dobrý článek o Castiglione del Lago.

Otto Klíma

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Castiglione del Lago napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.

Emanuel Novak

Děkuji za tento příspěvek na Castiglione del Lago, přesně to jsem potřeboval.