Castellammare di StabiaVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castellammare di Stabia, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castellammare di Stabia, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castellammare di Stabia, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castellammare di Stabia, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castellammare di Stabia, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castellammare di Stabia. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castellammare di Stabia

Castiellammare 'e Stabbia   ( neapolský )
Castellammare di Stabia s Neapolským zálivem a Vesuvem
Castellammare di Stabia s Neapolským zálivem a Vesuvem
Erb Castellammare di Stabia
Erb
Castellammare v metropolitním mst Neapol
Castellammare v metropolitním mst Neapol
Umístní Castellammare di Stabia
Castellammare di Stabia leí v oblasti Itálie
Castellammare di Stabia
Castellammare di Stabia
Umístní Castellammare di Stabia v Itálii
Castellammare di Stabia sídlí v Kampánie
Castellammare di Stabia
Castellammare di Stabia
Castellammare di Stabia (Kampánie)
Souadnice: 40 ° 42'N 14 ° 29'E / 40,700 ° N 14,483 ° E / 40,700; 14,483
Zem Itálie
Kraj Kampánie
Metropolitní msto Neapol (NA)
Frazioni Fratte, Madonna della Libera, Pioppaino, Ponte Persica, Pozzano, Privati, Quisisana, Scanzano, Varano
Vláda
  Starosta Gaetano Cimmino
Plocha
  Celkem 17,71 km 2 (6,84 tvereních mil)
Nadmoská výka
6 m (20 stop)
Populace
 (1. ledna 2017)
  Celkem 66 164
  Hustota 3 700 / km 2 (9 700 / sq mi)
Demonym (y) Stabiesi
asové pásmo UTC + 1 ( SE )
  Léto ( DST ) UTC + 2 ( SEL )
Potovní smrovací íslo
80053
Telefonní pedvolba 081
Patrona Svatý Catellus
Svatý den 19. ledna
webová stránka Oficiální webové stránky

Castellammare di Stabia ( italsky:  [kastllammare di stabja] ; neapolsky : Castiellammare 'e Stabbia ) je obec v metropolitním mst Neapol v regionu Kampánie v jiní Itálii. Nachází se v Neapolském zálivu asi 30 kilometr jihovýchodn od Neapole na trase do Sorrenta .

Djiny

Castellammare di Stabia leí hned vedle starorímského msta Stabiae , které bylo znieno erupcí Vesuvu v roce 79 n.l. Hrad, z nho pochází jeho jméno, byl postaven kolem 9. století na kopci velícímu jinímu strana Neapolského zálivu. To bylo obnoveno za vlády Fridricha II. Z Hohenstaufenu a rozíeno králem Karlem I. z Anjou .

Comune, díve nazývaný Castellamare , pijal jméno Castellammare dne 22. ledna 1863 a souasný název dne 31. kvtna 1912.

Církevní budovy

Výkop vil

V souasné dob probíhá vykopávky ímských vil zachovaných po erupci Vezuvu v roce 79 n.l. Villa Arianna a Villa San Marco lze navtívit a neútují se za n vstupné.

Termální lázn

Castellammare je známý jako metropole vod pro své hydrologické ddictví 28 rzných druh vod, rozdlených na sirné, vápenaté hydrogenuhliitany a minerální vody, z nich kadá má zvlátní zdravou vlastnost. Termální lázn jsou od 19. století významnou souástí hospodáského ivota i cestovního ruchu v Castellammare. Chcete-li vyuít výhod vody, jsou zde dv rzné termální lázn, jedna v historickém centru msta a druhá na kopci. Krom toho jsou dv nejdleitjí vody Castellammare, Acqua della Madonna a Acetosella, známé ji od dob Plinia Starího , který navrhl pít je v pípad kalcózy , dnes se prodávají a do Ameriky.

Starovké termální lázn

Starovké termální lázn byly slavnostn oteveny v roce 1836 a od zaátku mly velmi dleitou roli pro obany a také pro turisty, kteí v lét picházejí za termální lébou, co zpsobilo, e msto bylo velmi peplnné. Z tohoto peplnnosti byla budova rozíena o nové pavilony a bazény pro termální oetení tla, jako skutené lázn, ale byla také kulturním centrem, kde se konalo mnoho umleckých výstav, kulturních akcí a koncert. Dne 26. února 1956 zaalo niení starobylé budovy, aby se uvolnila cesta pro dnení budovu. Na konci 80. let 20. století byla termální budova v krizi, protoe vtina nabízených procedur byla uzavena, i kdy dnes jsou nabízeny v Nových termálních lázních . Starovké lázn se dnes otevírají ke koupání jen nkolik hodin denn. V lét se konají nkteré kulturní akce. V lét 2007 zaala rekonstrukce budovy, aby mohla pokraovat v mnoha tepelných slubách.

Nové termální lázn

Nové termální lázn, které se nacházejí na kopci Solaro , poblí tvrti Scanzano , byly slavnostn oteveny 26. ervence 1964. Tato budova má dv zóny: jednou zónou je budova vnovaná tepelné léb a pak je zde park pro hydroponická léba. Budova termální léby nabízí monost procviovat fyzioterapii, hyperbarickou medicínu, masáe, bahenní koupele, inhalaci sirných vod, rehabilitaní, dermatologické, estetické a gynekologické kúry. Místo toho hydroponický park umouje praktikovat vodolébu, tj. Pít uritý druh vody k léb konkrétních patologií pi procházce parkem. V lét se navíc v parku koná mnoho akcí, bhem dopoledne a veer, jako jsou koncerty, otevené kino, výstavy a konvence.

Zempis

Castellammare hranií s obcemi Gragnano , Pimonte , Pompei , Santa Maria la Carità , Torre Annunziata a Vico Equense .

Poítá vesniky ( frazioni ) Fratte, Madonna della Libera, Pioppaino, Ponte Persica, Pozzano, Privati, Quisisana, Scanzano a Varano.

Sport

Místní fotbalový tým SS Juve Stabia v souasné dob hraje v italské Serii C a je jedním z nejstarích fotbalových tým v Itálii, který byl vytvoen v roce 1907. SS Juve Stabia hraje své zápasy na stadionu Romeo Menti .

Lidé

Viz také

Reference

externí odkazy


Opiniones de nuestros usuarios

Miroslav Miková

Tento příspěvek na Castellammare di Stabia mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.

Daniel Tichá

Stránka se mi líbí a článek o Castellammare di Stabia je ten, který jsem hledal.

Sabina Pavlíček

Skvělý objev tohoto článku o Castellammare di Stabia a celé stránce. Přejde přímo k oblíbeným.

Anita Vaňková

Skvělý příspěvek o Castellammare di Stabia.