CasteldacciaVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Casteldaccia, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Casteldaccia, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Casteldaccia, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Casteldaccia, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Casteldaccia, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Casteldaccia. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Casteldaccia
Comune di Casteldaccia
1857 obrázek vyobrazení Casteldaccia.
1857 obrázek vyobrazení Casteldaccia.
Erb Casteldaccia
Erb
Umístní Casteldaccia
Casteldaccia leí v oblasti Itálie
Casteldaccia
Casteldaccia
Umístní Casteldaccia v Itálii
Casteldaccia leí v oblasti Sicílie
Casteldaccia
Casteldaccia
Casteldaccia (Sicílie)
Souadnice: 38 ° 3'15 N 13 ° 31'50 E / 38,05417 ° N 13,53056 ° E / 38,05417; 13,53056
Zem Itálie
Kraj Sicílie
Metropolitní msto Palermo (PA)
Vláda
  Starosta Fabio Spatafora
Plocha
  Celkem 33,92 km 2 (13,10 tvereních mil)
Nadmoská výka
79 m (259 stop)
Poet obyvatel
(30. ervna 2017)
  Celkem 11 628
  Hustota 340 / km 2 (890 / sq mi)
Demonym (y) Casteldaccesi
asové pásmo UTC + 1 ( SE )
  Léto ( DST ) UTC + 2 ( SEL )
Potovní smrovací íslo
90014
Telefonní pedvolba 091
Patrona St. Joseph
webová stránka Oficiální webové stránky

Casteldaccia (sicilský: Castiddaccia) je msto 11,628 obyvateli a comune v Metropolitan City Palermo , Sicílie , jiní Itálie , která byla zaloena Marquis Longarini. Je sídlem výrobce vína Vini Corvo a továrny na tstoviny Tomasello.

Pvod jména

Jedna hypotéza o pvodu jejího názvu je, e pochází ze spojení dvou slov: castello (italský výraz pro hrad) a accia (celer, rostlina, která hojn rostla v míst, kde nyní stojí vesnice).

Architektura

Pvodní územní plánování je nepravidelné, charakteristické úzkými ulikami a typickými domy sicilské tradice. Centrum msta tvoí námstí Matrice , obklopené mstským kostelem, fasáda hradu vévod ze Salaparuty, symbol minulé feudální nádhery, a malá kaple La chiesetta .

Na konci 20. století dolo v Casteldaccii k chaotickému rozvoji mst: spekulace s nemovitostmi nenávratn pokodily území. Napíklad ve mst není veejná zahrada ani dtské hit.

elezniní stanice Casteldaccia patí na tratích Palermo-Messina, Palermo-Agrigento a Palermo-Catania.

Hospodáství

Obec nemá ádné velké obchodní aktivity. Vtina obyvatel dojídí za prací do Bagherie a Palerma . Kdysi vtinu populace tvoili zemdlci. V souasné dob zemdlství tém neexistuje, protoe vtina zemdlských pozemk byla prohláena za stavitelnou.

Sláva msta se vtinou váe k rodin vévod ze Salaparuty, a zejména k Giuseppe Alliata Moncada, který v roce 1824 zaal lahvovat bílé víno vyrobené z inzolských hrozn pocházejících z jeho majetku v okrese Corvo di Salaparuta. Prvním výrobním sídlem byla Villa Valguarnera z Alliata Moncada ve mst Bagheria, nkolik kilometr od Casteldaccie. Tak se zrodilo první sicilské víno v lahvích a sicilský vinaský prmysl nejznámjí po celém svt.

Mezi dalí prmyslová odvtví ve mst patí továrna na makarony Tomasello a spolenost na výrobu olivového oleje zvaná lahve Giada Oil a vyváející vtinu oleje produkovaného ve mst.

V 16. století bylo území intenzivn obdláváno cukrovou ttinou, proto byla na ochranu plantáí postavena v zvaná Bellacera.

Casteldaccia je letovisko. V lét se mnoho oban Palerma sthuje do nkterých vil na pobeí, jen nkolik desítek metr od pobeí. Jet dalí vily, z nich nkteré v secesním stylu, obklopené velkými zahradami, se nacházejí na kopci s výhledem na nádraí.

Reference

Prameny

  • Turistická broura vydaná bývalou provincií Palermo .
  • ASSO Informatica, The Italian Heritage, Casteldaccia , Turistické informace, 2009, [1]
  • Russo Rocco, Casteldaccia nella Storia della Sicilia: Memorie di ieri , Edizione Arti Grafiche Battaglie, Palermo, 1961, strana 260.
  • Sommariva Giulia, Bagarius teritorium e le ville , Dario Flaccovio Editore, Palermo, 2009, strany 2425.

Opiniones de nuestros usuarios

Monika Bartoš

Potřeboval jsem najít něco jiného o Casteldaccia, což nebyla typická věc, která se vždy čte na internetu, a tento článek z Casteldaccia se mi líbil.

Lenka šulcová

Toto je dobrý článek o Casteldaccia. Poskytuje potřebné informace bez excesů.

Katerina Vacek

Skvělý příspěvek o Casteldaccia.