Castel GoffredoVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castel Goffredo, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castel Goffredo, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castel Goffredo, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castel Goffredo, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castel Goffredo, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castel Goffredo. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castel Goffredo
Comune di Castel Goffredo
Castel Goffredo collage.jpg
Vlajka Castel Goffredo
Vlajka
Erb Castel Goffredo
Erb
Umístní Castel Goffredo
Castel Goffredo sídlí v Itálie
Castel Goffredo
Castel Goffredo
Umístní Castel Goffredo v Itálii
Castel Goffredo sídlí v Lombardie
Castel Goffredo
Castel Goffredo
Castel Goffredo (Lombardie)
Souadnice: 45 ° 17'53 N 10 ° 28'30 E / 45,29806 ° N 10,47500 ° E / 45,29806; 10,47500
Zem Itálie
Kraj Lombardie
Provincie Mantova (MN)
Frazioni Berenzi, Bocchere, Casalpoglio, Coletta, Gambina, Giliani, Lisnetta, Lodolo, Lotelli, Perosso, Poiano, Profondi, Romanini, Sant'Anna, Selvole, Valzi, Villa, Zecchini
Vláda
  Starosta Achille Prignaca
Plocha
  Celkem 42,4 km 2 (16,4 tvereních mil)
Nadmoská výka
50 m (160 stop)
Populace
 (31. srpna 2018) (v italtin)
  Celkem 12 678
  Hustota 300 / km 2 (770 / sq mi)
Demonym (y) Castellani, Goffredesi
asové pásmo UTC + 1 ( SE )
  Léto ( DST ) UTC + 2 ( SEL )
Potovní smrovací íslo
46042
Telefonní pedvolba 0376
Patrona Sv. Luká a sv. Erazmus
Svatý den 18. íjna, 2. ervna
webová stránka Oficiální webové stránky

Italská výslovnost Castel Goffredo [kastl offredo] ( Horní Mantovano : (El) Castel ) je obec v provincii Mantua v Lombardii v severní Itálii , leící 35 kilometr od Mantovy a nkolik dalích od Brescie . Leí v oblasti pramen na úpatí svah, které se vlévají do Gardského jezera , smrem k níin Pád. Castel Goffredo hranií následující obce: Castiglione delle Stiviere , Medole , Ceresara , Casaloldo , Asola , Acquafredda , Carpenedolo .

Djiny

Castel Goffredo, který byl zaloen v oblasti osídlené z doby bronzové , patil od devátého století do roku 1115, kdy byla zaloena obec, k hrabcím biskupm v Brescii . Kdy se Brescia ukázala jako neschopná obrany obce, v roce 1337 se dostala pod ochranu Mantovy a Gonzagy . Od roku 1348 do roku 1404 bylo upraveno z Milána do Visconti a vrátil se do Gonzaga v roce 1441.

Castel Goffredo se stal sídlem autonomního feuda markýze Aloysia Gonzaga v roce 1511. Po jeho smrti byla jeho léna Castel Goffredo, Castiglione delle Stiviere a Solferino rozdlena mezi jeho ti syny. Nejstarí Alfonso, který získal Castel Goffredo, byl zavradn v roce 1592 leny domácnosti jeho synovce Rodolfa Gonzagy z Castiglione, bratra svtce Aloysia Gonzagy ; Alfonso, veejn souzený za vradu, ale osvobozen, byl zavradn na oplátku 31. ledna 1593 pi píleitosti lidového povstání, které obnovilo Magnifica Comunità . Území bylo pipojeno v roce 1603 milánským vévodstvím po hokém obleku, který vyslechl ped císaem, a zstalo milánským územím a do roku 1707. V roce 1707 tento region pevzali Rakuané a Habsburkové poté ovládli oblast a do roku 1859, krom pouze desetiletí francouzské vlády v dob napoleonských válek . Po bitv u Solferina bylo msto krátce souástí království Piemont-Sardinie , dokud se toto království samo v roce 1861 nevyvinulo ve sjednocené království Itálie .

Panoráma msta

Architektura

Vily

Kultura

Kuchyn

Ekonomika

Msto Castel Goffredo se od stedovku zabývá textilní výrobou. Pvodní zdrojový materiál byl vlny , ale v roce 1700, vedoucí rodina msta, Acerbi , který byl zaveden z housenek bource zemdlství a hedvábí -výroba stal dleitým odvtvím. Kolem tohoto asu bylo také pedstaveno tkaní bavlny . Výroba bavlny a hedvábí zpsobila revoluci v prmyslových procesech dvacátého století, které také zavedly do podnikání nové syntetické látky . Bhem 20. století prola oblast obdobím udritelného a stabilního hospodáského rozvoje a rstu. V roce 2002 Castel Goffredo byl rozpoznán jako titulární Citta, akoli to zstane comune a ne msto v obecném slova smyslu. První moderní textilní továrna byla postavena v roce 1925 a brzy následovaly dalí. Velice vyuili pováleného rozmachu a zaali se specializovat zejména na výrobu punochového zboí. Tato oblast je nyní centrem odborných znalostí v oblasti výroby ponoek a spodního prádla:

Partnerská msta

Slavní obané

Viz také

Poznámky

externí odkazy

Galerie

Opiniones de nuestros usuarios

Karolina Brožová

Článek o Castel Goffredo je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.

Patrik Klimešová

Tento záznam o Castel Goffredo je velmi zajímavý.